Zobacz więcej

Globalizacja - nieznośne podobieństwo?

Świat i jego instytucje w procesie uniformizacji

Pod redakcją: Piotr Borowiec, Barbara Krauz-Mozer

Liczba stron: 470Format: B5Data wydania: 25.05.2009

Opis książki

Przedstawiona książka ma nie tyle przybliżyć czytelnikowi sam proces powstawania „globalnej wioski”, ile podjąć próbę opisu stanu najważniejszych idei i instytucji w „objęciach” procesu globalizacji. Głównym tematem pracy jest sposób, w jaki ponadnarodowe procesy, których jesteśmy świadkami, wpływają na społeczne, kulturowe i polityczne życie człowieka i instytucji.

Z Wprowadzenia

 

 

Prezentowany zbiór stanowi ciekawą propozycję lektury dla czytelników zainteresowanych najbardziej aktualnymi problemami współczesnego świata, a bogactwo poruszonych w nim wątków i zagadnień pozwoli każdemu znaleźć coś, co przykuje uwagę, skłoni do refleksji albo – czego wszystkim życzę – zaskoczy nieznaną dotąd informacją czy niekonwencjonalnym punktem widzenia.

Dr hab. Katarzyna Sobolewska-Myślik
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

 

 

Walor tej publikacji wyraża się w tym, że choć dużo wnosi do debaty o globalizacji, u wielu wzbudzi zainteresowanie dalszymi rozważaniami nad tym dynamicznym procesem. Wyposażeni w wiedzę, dzięki lekturze tej pracy będziemy przygotowani do własnej analizy. Trudno o lepszą rekomendację dla tekstu naukowego.

Prof. dr hab. Andrzej Mania
Uniwersytet Jagielloński  

 

 

 KSIĄŻKA DOSTĘPNA W WERSJI ELEKTRONICZNEJ:

 

 

 

Język publikacjiPl
ISBN: 978-83-233-2630-4

POLECANE KSIĄŻKI

NOWOŚCI

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Dowiedz się więcej...