Rzadko monografie odnoszą się do systemów politycznych mniejszych krajów świata czy Europy. Dlatego też z dużym zadowoleniem należy przyjąć pracę autorstwa Krzysztofa Koźbiała i Witolda Stankowskiego traktującą o Księstwie Lichtenstein. Opiniowana praca pod względem struktury wewnętrznej stanowi jasną i przejrzystą całość.
Z recenzji prof. UMK dr. hab. Jacka Knopka
Krzysztof Koźbiał (ur. 1973 r.) – doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Adiunkt w Instytucie Europeistyki UJ, pracownik Instytutu Politologii PWSZ w Oświęcimiu. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na historii i systemach politycznych państw obszaru niemieckojęzycznego (szczególnie Lichtensteinu), na historii i teorii integracji europejskiej, geografii politycznej oraz na rozwoju federalizmu i regionalizmu w Europie. Stypendysta programów: Sokrates/Erasmus (1999), DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst) – 2001, SYLFF (The Ryoichi Sasakawa Young Leaders Fellowship Fund) – 2002/2003, oraz mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego (2009). Laureat Nagrody Zamku Książ za rok 2006 w kategorii prac doktorskich poświęconych tematyce polsko-niemieckiej, Członek Polsko-Czeskiego Towarzystwa Naukowego.
Witold Stankowski (ur. 1966 r.) – profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego – kierownik Zakładu Historii Europy w Instytucie Europeistyki i profesor nadzwyczajny w PWSZ w Oświęcimiu, dyrektor Instytutu Politologii. Zajmuje się historią Europy, Unii Europejskiej i powojennych Niemiec. Stypendysta wielu fundacji: Deutscher Akademischer Austauschdienst (1992–1993), Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (1996), Alexander von Humboldt-Stiftung (2000–2002). W porozumieniu pomiędzy parlamentem polskim i niemieckim oraz Uniwersytetem w Bonn przebywał na półrocznym stażu w biurach poselskich Bundestagu (1996–1997). Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za działania na rzecz pojednania polsko-niemieckiego. Autor i współautor wielu książek, m.in. biografii Szymona Wiesenthala, a także artykułów naukowych.