Zobacz więcej

Doświadczenie podstawowej konserwacji i restauracji księgozbioru

Poradnik ochronny użytkowych księgozbiorów bibliotecznych

Liczba stron: 95Format: A5Data wydania: 26.08.2014

Opis książki

Celem niniejszej książki jest przedstawienie doświadczenia podstawowej konserwacji i katalogowania księgozbiorów w formie poradnika dla osób nieposiadających specjalistycznego wykształcenia w zakresie konserwacji użytkowych zbiorów bibliotecznych. Poradnik powstał na podstawie osobistych doświadczeń autorki, postawionej przed koniecznością zabezpieczenia zbiorów bibliotecznych oo. redemptorystów w czeskich Tasovicach nad Dyją. Zawarte w książce praktyczne informacje pozwalają na ocenę stanu księgozbioru, podstawową konserwację książek, stworzenie odpowiednich warunków przechowywania zbiorów bibliotecznych, ich skatalogowanie oraz uniknięcie ewentualnych błędów w procesie konserwacji i restauracji.
Porady i wskazówki mogą być użyteczne przy bieżącej nieinwazyjnej konserwacji oraz restauracji m.in. w małych bibliotekach, bibliotekach szkolnych i księgozbiorach prywatnych.

EKATERINA SHERENGOYSKAYA - absolwentka Kamczackiego Państwowego Uniwersytetu (Rosja) na kierunkach psychologia i kulturoznawstwo, Szkoły Technicznej w Pietropawłowsku Kamczackim (kierunek programowanie i zarządzanie sieciami lokalnymi) oraz studiów licencjackich w Instytucie Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zastępca Przewodniczącego Koła Naukowego Studentów Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UJ, dwukrotna stypendystka Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska". Obecnie odbywa studia II stopnia w Instytucie Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UJ.
Język publikacjiPolski / Polish
ISBN: 978-83-233-3727-0

POLECANE KSIĄŻKI

NOWOŚCI

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Dowiedz się więcej...