Izrael zasługuje na tę epicką historię – pięknie napisaną, pełną dramatyzmu, ukazującą dylematy moralne w całej ich złożoności. Ari Shavit podjął się bardzo odpowiedzialnego zadania: wyjaśnienia Izraela Izraelczykom, a teraz dzieli się swymi niesamowitymi, pogłębionymi przemyśleniami z nami wszystkimi. Od lat nie ukazała się równie dobra książka poświęcona tej tematyce.
Franklin Foer, „The New Republic”
Fascynująca książka. Przez większość mojego dorosłego życia czekałem na Izraelczyka, który zechce przeniknąć najgłębsze tajemnice swego kraju i podzielić się tymi odkryciami. Shavit czyni to w sposób niezwykle błyskotliwy, pisząc równocześnie jak poeta i jak prorok.
Moja Ziemia Obiecana to wybitne osiągnięcie.
Jeffrey Goldberg, „The Atlantic”
Moja Ziemia Obiecana to niewątpliwie jedna z najważniejszych książek o Izraelu i syjonizmie, jakie zdarzyło mi się czytać. Wzruszająca i inspirująca, a momentami dojmująco smutna, opowiada historię państwa żydowskiego w sposób, w jaki jeszcze nigdy jej nie opowiadano, ukazując zarówno triumf, jak i udrękę izraelskiego doświadczenia i izraelskiej duszy. Jest to dzieło, które może nadać zupełnie nowy wymiar dyskusji o tym, w jaki sposób skomplikowana przeszłość Izraela powinna kształtować jego wciąż niepewną przyszłość.
Daniel Gordis, autor Saving Israel oraz członek Kolegium Zarządzającego
Uczelni Shalem w Jerozolimie
Pełna pasji, a zarazem bezstronna opowieść o tym, jak powstawał współczesny Izrael. Trudno się oderwać od tej doskonale napisanej książki, niezależnie od tego, czy zgadzamy się z jej założeniami i wnioskami, czy też nie. Dzieło Ariego Shavita – lirycznie osobiste, a przy tym zdyscyplinowane i wierne faktom – w najbliższych latach będzie niewątpliwie nadawać ton dyskusji na temat kraju, o którym wszyscy mówią, choć znają go tylko nieliczni.
Daphne Merkin, autorka Dreaming of Hitler oraz Enchantment
Miarodajna, a przy tym głęboko osobista historia Państwa Izrael autorstwa jednego z najwybitniejszych dziennikarzy piszących obecnie na temat Bliskiego Wschodu. Od czasu przełomowej pozycji
From Beirut to Jerusalem Thomasa L. Friedmana żadna książka nie ukazała samej esencji, bijącego serca Bliskiego Wschodu w sposób równie wyrazisty i dynamiczny jak
Moja Ziemia Obiecana. Izrael, stojący w obliczu bezprecedensowych napięć wewnętrznych i zewnętrznych, przeżywa dziś kryzys egzystencjalny. Ari Shavit, opierając się na wywiadach, źródłach historycznych, pamiętnikach i listach, rzuca światło na główne momenty w stuletniej historii syjonizmu, a jednocześnie snuje fascynującą i prawdziwie ludzką opowieść o jednostkach i narodzie. Pochylając się nad kondycją Izraelczyków, z całą jej złożonością i wewnętrznymi sprzecznościami, stawia trudne, ale ważne pytania: Jak i dlaczego doszło do powstania Izraela? Czy Izrael przetrwa? Książka, którą zamyka analiza aktualnych problemów i zagrożeń, z jakimi zmaga się Izrael, wykorzystuje przełomowe wydarzenia z przeszłości, aby rzucić nowe światło na teraźniejszość. Autor odmalowuje w sposób niezwykle sugestywny portret małego, tryskającego energią kraju, który żyje na krawędzi, którego tożsamość i obecność odgrywają niezmiernie istotną rolę w globalnym pejzażu politycznym.
Ari Shavit jest znanym izraelskim felietonistą i pisarzem. Urodzony w Rechowot, w Izraelu, służył w oddziałach spadochronowych IDF (Sił Obronnych Izraela) i ukończył studia filozoficzne na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. W latach osiemdziesiątych współpracował z postępowym tygodnikiem „Koteret Rashit”, na początku lat dziewięćdziesiątych był przewodniczącym Stowarzyszenia na rzecz Praw Obywatelskich w Izraelu, a w roku 1995 rozpoczął współpracę z dziennikiem „Haaretz”, wkrótce zostając jednym z jego głównych dziennikarzy. Jest także popularnym komentatorem politycznym w izraelskiej telewizji publicznej. Wraz z żoną, córką i dwoma synami mieszka w Kfar Szmarjahu.