Dzieląc się dobrem, poruszające świadectwo dobrze przeżytego życia, to wybitna opowieść o drodze, którą przebył Edward J. Piszek od ubogiego dzieciństwa do międzynarodowej sławy. Urodzony w rodzinie polskich imigrantów, Piszek wchodził w życie, nie przeczuwając nawet, co go czeka. W wieku dwudziestu dziewięciu lat nie tylko założył jedno z najbardziej dochodowych przedsiębiorstw - "Mrs. Paul Kitchens" - lecz także dosłownie wynalazł nową dziedzinę przemysłu, zajmującą się produkcją mrożonych dań z owoców morza.
Dzieląc się dobrem to historia wyjątkowego sukcesu zawodowego, a zarazem przepojona duchowością opowieść o człowieku, który na półmetku życia przekonał się, że majątek to nie wszystko. Zafascynowany Polską, ojczyzną swoich rodziców, zaangażował się w zupełnie inną działalność, począwszy od uwieńczonej sukcesem walki z epidemią gruźlicy w Polsce aż do udziału w najważniejszych wydarzeniach najnowszej historii Europy, takich jak wybór kardynała Karola Wojtyły na papieża czy upadek komunizmu.
Historia życia Edwarda Piszka - od sielskiego dzieciństwa spędzonego w wiejskim gospodarstwie w Quakertown, poprzez ubogie ulice robotniczych dzielnic Filadelfii aż po najwyższe kręgi rządowe i prywatne apartamenty Watykanu - jest nie tylko pełna dramatycznych wydarzeń i niespodziewanych sukcesów, lecz także głęboko osobistej refleksji.
"Z opowieści tej emanuje to, co stanowi o wyjątkowości Ameryki jako kraju, gdzie można zacząć życie bez przywilejów, a potem - dzięki odwadze, inteligencji, wytrwałości i ciężkiej pracy - nie tylko zdobyć majątek, lecz także przemienić swoją egzystencję w najcenniejszy skarb: życie, które ma sens"
(James A. Michener).