Czym jest dyscyplina stosunków międzynarodowych i jak należy ja traktować?
Jakie najważniejsze teorie kształtują nasze spojrzenie na tę dyscyplinę i jak odnoszą się one w praktyce do polityki światowej?
Wprowadzenie do stosunków międzynarodowych omawia te kluczowe kwestie oraz wiele innych zagadnień. Łącząc wnikliwą analizę z przejrzystym i przystępnym stylem, prezentuje najważniejsze tradycje teoretyczne w stosunkach międzynarodowych w całej ich różnorodności. Nowe wydanie tego podręcznika zostało zaktualizowane przy uwzględnieniu obecnej sytuacji międzynarodowej oraz trwających debat w tej dziedzinie. Stanowi ono dzięki temu idealne wprowadzenie do studium stosunków międzynarodowych.
Praca ta jest wybitnym wprowadzeniem do teorii stosunków międzynarodowych. Autorzy omawiają szeroki zakres podejść teoretycznych, czyniąc to w sposób dogłębny, a zarazem przystępny. Książka ta, idealnie zrównoważona i przejrzysta, zasługuje na szerokie grono czytelnicze wśród studentów w każdym wieku.
David Hendrickson, Colorado College
Wyjątkowy i niezmiernie cenny podręcznik, dający studentom zwięzły wykład rozmaitych teorii stosunków międzynarodowych i ich wzajemnych zależności. Wydanie zaktualizowane jest jeszcze przyjaźniejsze dla czytelnika i uwzględnia wszystkie ważniejsze nowe debaty w teorii SM i w analizie polityki zagranicznej.
T.V. Paul, Uniwersytet McGill
Jackson i Sørensen jak nikt inny naświetlają temat poprzez cenne połączenie maestrii teoretycznej, argumentacji empirycznej i rozważań normatywnych. W rezultacie otrzymujemy książkę mocno osadzoną w realiach świata, ukazującą głęboko ludzki charakter stosunków międzynarodowych – sukcesy i możliwości w tej dziedzinie.
William Bain, Uniwersytet Walii, Aberystwyth
Robert Jackson jest profesorem stosunków międzynarodowych i nauk politycznych na Uniwersytecie Bostońskim.
Georg Sørensen jest profesorem nauk politycznych na Uniwersytecie Aarhus.