EN

Dystrybucja i upowszechnianie

Publikacje Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego są stale obecne w światowym obiegu naukowym. Naszą misją jest rozpowszechnianie polskich osiągnięć naukowych na całym świecie, a także udostępnianie naukowcom i studentom w Polsce wysokiej jakości treści naukowych i dydaktycznych, z zachowaniem najwyższego poziomu merytorycznego i edytorskiego wydawanych publikacji.

Jednym z priorytetów naszego wydawnictwa jest publikowanie wersji papierowych i elektronicznych książek i czasopism, dystrybucja w polskich oraz międzynarodowych sieciach sprzedaży oraz zapewnienie ich obecności w najważniejszych naukowych bazach danych na świecie. Dzięki współpracy z największymi dystrybutorami publikacji elektronicznych na świecie zapewniamy międzynarodową sieć dystrybucji publikacji elektronicznych, złożoną z kilkunastu bezpośrednich partnerów zagranicznych, m.in. EBSCO, Proquest, Cambridge Core, Elsevier.

W ramach upowszechniania wyników badań i treści naukowych współpracujemy z Biblioteką Jagiellońską w realizacji projektu "Repozytorium otwartego dostępu do dorobku naukowego i dydaktycznego".

Dystrybucja książek papierowych w Polsce

Wydawnictwo prowadzi własną, prężnie działającą księgarnię internetową www.wuj.pl  obsługującą klientów polskich i zagranicznych oraz umożliwiającą całodobowe przyjmowanie zamówień na każdą książkę wydaną przez naszą oficynę. Współpraca z największymi polskimi dystrybutorami – OSDW AZYMUT, ATENEUM Sp. z o.o. – gwarantuje dostępność naszych publikacji papierowych we wszystkich księgarniach stacjonarnych i w większości księgarni internetowych w kraju. Sieć sprzedaży rozszerzamy poprzez kontakty z  księgarniami  lokalnymi. .

Promocja wydawanych u nas tytułów obejmuje m.in. wpis do katalogu wydawniczego, prezentację na targach, konferencjach naukowych i branżowych, aktywną promocję na kanałach społecznościowych Wydawnictwa, wysyłkę egzemplarzy recenzenckich, reklamę w mediach, organizację spotkań autorskich.

Dystrybucja książek obcojęzycznych

Mamy duże doświadczenie we współpracy międzynarodowej. Dzięki współpracy z największymi dystrybutorami publikacji elektronicznych na świecie zapewniamy międzynarodową sieć dystrybucji ebooków złożoną z kilkunastu bezpośrednich partnerów zagranicznych w Europie (Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Szwajcaria, Austria), Ameryce Północnej (USA, Kanada), w Australii i Azji.

W 2012 r. podpisaliśmy umowę o bezpośredniej współpracy przy dystrybucji swoich tytułów z amerykańskim wydawnictwem Columbia University Press - czwartym najstarszym wydawnictwem uniwersyteckim w Stanach Zjednoczonych, działającym nieprzerwanie od 115 lat przy prestiżowym Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. W myśl porozumienia, od 2013 roku Columbia University Press prowadzi sprzedaż i promocję książek w języku angielskim wydawanych przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego (pod znakiem Jagiellonian University Press). Dystrybucja odbywa się za pośrednictwem Perseus Distribution, obecnie jednego z największych dystrybutorów książek w Stanach Zjednoczonych. Publikacje z Uniwersytetu Jagiellońskiego w wersji papierowej są dostępne bezpośrednio na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Ameryki Łacińskiej. Celem współpracy jest zapewnienie pracownikom naszej Uczelni obecności w międzynarodowej wymianie osiągnięć naukowych, a zwłaszcza na głównym w tym zakresie rynku amerykańskim. Równolegle WUJ współpracuje z Columbia University Press przy dystrybucji ebooków.

Każda wydana przez WUJ anglojęzyczna publikacja będzie prezentowana jednorazowo w ukazującym się dwa razy do roku (wiosną oraz jesienią) katalogu promocyjnym Wydawnictwa Columbia, a książki będą wysyłane bezpośrednio do sprzedaży w USA.

Platformy płatnych wypożyczeń i sprzedaży 

Współpracujemy z największą polską biblioteką cyfrową i wypożyczalnią e-booków IBUK LIBRA. E-booki zamieszczamy również bezpośrednio na platformach publikacji specjalistycznych, takich jak: IBUK.PL czy NASBI.PL oraz w księgarniach internetowych: EBOOKPOINT.PL, VIRTUALO.PL, WOBLINK.COM. Dzięki temu są dostępne w większości księgarń internetowych, w tym największych, takich jak NEXTO.PL, EMPIK.COM, LEGIMI.PL. Poprzez dystrybutorów oferujemy zarówno e-booki płatne jak i te w otwartym dostępie.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Dowiedz się więcej...