PL

Multimedia

PODCAST [PL] III Forum Specjalistów - dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodzicówOsoby  wychowywane przez niedojrzałych emocjonalnie rodziców doświadczają  utrzymującego się uczucia złości, samotności, zdrady i porzucenia. W  dzieciństwie ich potrzeby emocjonalne nie były zaspokajane, co odcisnęło  piętno na ich osobowości. Nasze gościnie Anna Jerzak i Natalia Harasimowicz starały się wyjaśnić, jak relacje z rodzicami i osobami znaczącymi w  dzieciństwie wpływają na nasze dorosłe zachowanie, relacje i związki. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o dorosłych dzieciach niedojrzałych emocjonalnie rodziców. 

Spotkanie odbyło się 04.04.2022 w ramach III Forum Specjalistów, a jego zapis jest dostępny na profilu Facebook i kanale Youtube Wydawnictwa UJ.
Link do transmisji na Youtube: https://youtu.be/ulPcCvUpXX4 (video)

Osobom zainteresowanym tematem polecamy książki:

Lindsay C. Gibson, Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców. Jak uwolnić się od przeszłości i zacząć nowe życiehttps://wuj.pl/ksiazka/dorosle-dzieci-niedojrzalych-emocjonalnie-rodzicow.

Poznaj sposób na pokonanie traumy i trudnych doświadczeń z dzieciństwa

Osoby wychowywane przez niedojrzałych emocjonalnie, niedostępnych i egoistycznych rodziców często doświadczają utrzymujących się uczuć złości, samotności, zdrady i porzucenia. W dzieciństwie ich potrzeby emocjonalne nie były zaspokajane, a zachowanie rodziców wymuszało wzięcie na siebie odpowiedzialności  w stopniu odpowiednim dla dorosłych . Autorka tej przełomowej książki udowadnia, że można sobie poradzić nawet z trudną przeszłością i zacząć się cieszyć życiem.

Lindsay Gibson dzieli trudnych rodziców na cztery typy  i ujawnia destrukcyjny wpływ, jaki wywierają na psychikę i życie emocjonalne swoich dzieci. Opierając się na licznych przykładach, pokazuje, jak wyleczyć cierpienie wynikające z przeszłych doświadczeń oraz jak odzyskać swoje prawdziwe „ja”. Książka ta uczy, w jaki sposób kontrolować reakcje na zachowania niedojrzałych rodziców i unikać rozczarowań, a także budować nowe, pozytywne relacje. To doskonała pozycja zarówno dla osób chcących poradzić sobie z trudnym dzieciństwem, jak i specjalistów – psychologów i psychoterapeutów.

 

Lindsay C.Gibson, Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców, https://wuj.pl/ksiazka/jak-wyzwolic-sie-spod-wplywu-niedojrzalych-emocjonalnie-rodzicow.

Dzieciństwo spędzone z nieczułymi, skupionymi na sobie i apodyktycznymi rodzicami pozostawia głębokie blizny emocjonalne, które sprawiają, że czujesz się osamotniony, masz trudności z wyrażaniem uczuć, nie potrafisz wyznaczać granic i nie radzisz sobie z budowaniem zdrowych relacji. Twoi coraz starsi rodzice wymagają od ciebie specjalnego traktowania i szacunku, jednocześnie zaś drwią z twoich uczuć, ignorują potrzeby i podważają niezależność, a ty nie wiesz, jak uwolnić się z sieci toksycznych relacji i zacząć żyć w zgodzie ze sobą. 

Lindsay C. Gibson w swojej najnowszej książce pokazuje, że istnieją sposoby na wydostanie się spod wpływu szkodliwych i egoistycznych zachowań emocjonalnie niedojrzałych rodziców. Autorka opisuje skuteczne narzędzia, które pomogą zrozumieć emocjonalną niedojrzałość i pokażą, jak się przed nią bronić, oraz uczy, jak uzdrowić relację bez poświęcania własnej integralności. Wskazówki zawarte w tej książce ułatwią ci wyznaczanie granic, wzmocnią samoświadomość i pomogą w podążaniu własną drogą życiową.

 

David M. Allen, Krytyczni, wymagający i dysfunkcyjni rodzice. Jak wyznaczać granice i budować zdrowe relacje, https://wuj.pl/ksiazka/krytyczni-wymagajacy-i-dysfunkcyjni-rodzice.

Wyznacz granice swoim trudnym rodzicom    

Czy twój rodzic cię lekceważy, nieustannie krytykuje lub domaga się ciągłej uwagi? Czy martwisz się, że w końcu będziesz musiał zrezygnować z kontaktów z rodzicami?  Czy marzysz o bliskiej osobie, z którą można otwarcie porozmawiać? David M. Allen, psychoterapeuta z czterdziestoletnim stażem, udowadnia, że można na nowo zdefiniować wzorce rodzinne, uzdrowić wzajemne stosunki i stworzyć satysfakcjonujące relacje.  
Czerpiąc z metod psychoterapii integracyjnej, autor uczy, jak dotrzeć do przyczyn powstawania krzywdzących zachowań rodziców, które najczęściej mają swoje źródło w przeszłości. Przedstawione w książce techniki i strategie ‒ poparte licznymi przykładami ‒ pokazują, jak dbać o własne potrzeby, wyznaczać granice i bronić się przed dysfunkcyjnym zachowaniem rodziców. Podstawą wszystkich działań jest wypracowanie asertywności i dostosowanie postępowania do konkretnej sytuacji.   
Naprawa relacji z bliskimi jest wstępem do życia zgodnie z własnymi wyborami, a nie pod dyktando rodziców. Ten wartościowy poradnik otwiera drogę do samorealizacji i pomaga zbudować nową, satysfakcjonującą więź w rodzinie.  

 
Zajrzyj na nasz Spotify: https://open.spotify.com/show/0p1m1QAPQ57rY4gV3CFQQ0.

Our website uses the cookies.

Read more...