PL

Multimedia

PODCAST [PL] Rozmowa o książce "Lęk u dzieci ze spektrum autyzmu. Praktyczne porady dla rodziców" [PODCAST]Codzienne  sytuacje w szkole czy w domu, mogą być dla dziecka z zaburzeniami ze  spektrum autyzmu źródłem lęku. To on jest jedną z przyczyn gniewu,  frustracji czy agresji, co z kolei wpływa na umiejętności społeczne i  edukacyjne dziecka. Podczas spotkania poświęconego książce “Lęk u dzieci  ze spektrum autyzmu” rozmawialiśmy o czynnikach, które mogą wywoływać  lęk, zastanawialiśmy się jak rozpoznać, kiedy dziecko odczuwa lęk, a także przyjrzeliśmy się sytuacjom, które mogą go wzmacniać. Przeanalizowaliśmy również zaprezentowane przez autora sposoby opanowywania lęku, łagodzenia jego  skutków i rozwijania potencjału dziecka.

Do  rozmowy zaprosiliśmy psycholożki na co dzień pracujące z dziećmi  autystycznymi: Monikę Kalinowską i Ewę Łukowską. Rozmowę poprowadziła Joanna Grochowska. 
Ewa Łukowska - psycholożka, terapeutka, specjalista ds. szkoleń w Fundacji Pomoc Autyzm. Monika Kalinowska - psycholożka dziecięca, terapeutka, autorka bloga: monikapsycholog.pl. 
Joanna  Grochowska - psycholożka, superwizorka psychologii klinicznej dziecka  Polskiego Towarzystwa Psychologicznego,  dyrektorka Ośrodka dla Dzieci i  Dorosłych Osób z Autyzmem, wiceprezeska Fundacji SYNAPSIS.

Spotkanie odbyło się 13.04.2021, zapis spotkania jest dostępny na kanale Youtube i profilu Facebook Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego :
Link do transmisji na profilu Facebook: https://fb.me/e/1jwTeZxDL (video)
Link do transmisji na Youtube: https://youtu.be/--osBWvJF80 (video)

O książce “Lęk u dzieci z autyzmem”  Christophera Lyncha:

Dla  dziecka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu zwykłe codzienne sytuacje w  szkole czy w domu często stanowią nieustające źródło lęku. To on jest  jedną z przyczyn gniewu, frustracji, a nawet agresji. Negatywnie wpływa  też na umiejętności społeczne dziecka, jego zdolności zapamiętywania i  koncentrację. Czy można temu zaradzić?

Christopher Lynch, psycholog kliniczny z ponaddwudziestoletnią praktyką, w  przystępny sposób tłumaczy, jak rozpoznać, czy dziecko odczuwa lęk, oraz  wyjaśnia, jakie sytuacje powodują jego nasilenie. Autor szczegółowo  omawia pięć głównych czynników będących źródłem lęku. Praktyczne  zalecenia, które proponuje w każdym rozdziale, pomagają dziecku uspokoić  ciało i umysł oraz uczą umiejętności radzenia sobie w trudnych  sytuacjach.

Poradnik  "Lęk u dzieci ze spektrum autyzmu" stanowi wsparcie dla rodziców,  nauczycieli i terapeutów w pracy nad opanowaniem lęku. Jest również  pomocny w łagodzeniu jego skutków i odblokowywaniu potencjału  drzemiącego w młodym człowieku.

Dzięki tej książce:
Nauczysz się rozpoznawać objawy lęku u dziecka.
Dowiesz się, jak zidentyfikować sytuacje, które nasilają lęk.
Poznasz pięć najważniejszych czynników będących źródłem lęku.
Nauczysz dziecko zarządzania lękiem.
Zachęcisz dziecko do rozwijania mocnych stron.


Christopher Lynch jest amerykańskim psychologiem klinicznym specjalizującym się w  leczeniu stresu i lęku u dzieci. Obecnie sprawuje funkcję dyrektora  oddziału pediatrycznej medycyny behawioralnej w szpitalu dziecięcym  Goryeb, gdzie prowadzi Aspirations – program nauki zarządzania życiem  adresowany do dzieci autystycznych. Doktor Lynch ma  ponaddwudziestoletnie doświadczenie w pracy z młodymi pacjentami. Do  jego głównych celów należy rozwijanie u dzieci umiejętności, dzięki  którym będą z powodzeniem radzić sobie w życiu.

POBUDZAMY DO MYŚLENIA to podcast Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Znajdziesz z w nim inspirujące rozmowy, dyskusje i prezentacje prowadzone przez uznanych specjalistów z różnych obszarów wiedzy.

Zajrzyj na nasz Spotify: https://open.spotify.com/show/0p1m1QAPQ57rY4gV3CFQQ0.

Book "Lęk u dzieci ze spektrum autyzmu. Praktyczne porady dla rodziców"

Our website uses the cookies.

Read more...