EN

6 Forum Specjalistów WUJ 13-17 listopada 2023

13-11-2023

Harmonia umysłu i ciała

Zdrowie psychiczne od kilku lat jest jednym z ważniejszych tematów w debacie publicznej. Depresja, zaburzenia osobowości, borderline i różnego rodzaju fobie dotykają wielu osób, również tych, których historie często pojawiają się na pierwszych stronach gazet. Dzisiaj otwarcie rozmawiamy o problemach psychicznych, nie traktując ich jako tematu tabu. W obliczu kryzysu klimatycznego, niepokojów społecznych i konfliktów zbrojnych nasz dobrostan jest szczególnie narażony na osłabienie. Jak w tych trudnych czasach budować odporność psychiczną? W jaki sposób skutecznie pracować z konkretnymi zaburzeniami? Czy psychoterapia może uwzględniać pracę z ciałem? Jaką terapię wybrać dla siebie?

Odpowiedzi na te pytania będziemy poszukiwać podczas szóstej edycji Forum Specjalistów WUJ, które odbędzie się w dniach 13–17 listopada 2023 roku. Zapraszamy do spotkania z psychologami i psychoterapeutami, którzy na co dzień wspierają pacjentów w kryzysach psychicznych.

Forum rozpoczniemy rozmową na temat włączenia pracy z ciałem do tradycyjnej psychoterapii. Wraz z prof. Bernadettą Izydorczyk oraz Krzysztofem Karaudą zastanowimy się jak w psychoterapii rozumiana jest praca z ciałem, w jaki sposób z niej korzystać w procesie terapeutycznym. Podczas rozmowy z Natalią Harasimowicz i Grzegorzem Markiem  skupimy się na sposobach radzenia sobie z uczuciem żalu, nadmiernym rozpamiętywaniem i uwalnianiem się od poczucia winy wykorzystując narzędzia terapii poznawczo-behawioralnej. W kolejnym dniu Forum porozmawiamy o tym, jak odzyskać pewność siebie i jak zaprzyjaźnić się ze swoim wewnętrznym krytykiem porozmawiamy z Zuzanną Piechowicz i Anną Jerzak. Dowiemy się także, dlaczego rozmowa na trudny temat jest lepsza dla naszego zdrowia psychicznego niż jej unikanie. Podczas rozmowy z Katarzyną Krakowską nauczymy się aktywnie słuchać, by skutecznie pomagać innym.  Forum zakończymy dyskusją Janusza Mazanowskiego i Zuzanny Kalinowskiej o radykalnej otwartości i pracy terapeutycznej z osobami, które borykają się z zaburzeniami nadmiernej kontroli, a przy okazji dowiemy się czym RODBT różni się od klasycznej terapii dialektyczno-behawioralnej.

Wszystkie spotkania będą transmitowane na profilu Facebook i kanale YouTube Wydawnictwa UJ.

Przyłączcie się do nas, aby wspólnie zadbać o harmonię umysłu i ciała!

Wszystkie spotkania będą transmitowane na profilu Facebook i kanale YouTube Wydawnictwa UJ.

Inspiracją do rozmów są książki wydane w ostatnim czasie w naszych seriach Psychiatria i Psychoterapia oraz Psyche/Soma.

Harmonogram spotkań:

13.11.2023 godz. 18:00 • Rola pracy z ciałem w psychoterapii

Prof. Bernadetta Izydorczyk (Instytut Psychologii UJ) i dr Krzysztof R. Karauda (Polski Instytut Ericksonowski)
Prowadzenie: Agnieszka Andreasik (WUJ)

14.11.2023 godz. 18:00 • Uwolnij się od żalu, rozpamiętywania i poczucia winy: strategie terapeutyczne

Grzegorz Marek i Natalia Harasimowicz
Prowadzenie: Zofia Sajdek (WUJ)

15.11.2023 godz. 18:00 • Jak zrozumieć nadmierną samokrytykę i sobie z nią radzić

Anna Jerzak (Psychonomia.pl) i Zuzanna Piechowicz (Tok FM)
Prowadzenie: Agnieszka Andreasik (WUJ)

16.11.2023 godz. 18:00 • Jak prowadzić rozmowy na trudne tematy

Jagna Kazienko i Katarzyna Krakowska (Psychologia przy kawie)
Prowadzenie: Zofia Sadek

17.11.2023 godz. 18:00 • Wyzwania terapeutyczne w zaburzeniach związanych z nadmierną kontrolą.

Janusz Mazanowski i Zuzanna Kalinowska
Prowadzenie: Agnieszka Andreasik 

Poprzednie edycje Forum Specjalistów

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Dowiedz się więcej...