EN

IV edycja Forum Specjalistów Wydawnictwa UJ

04-11-2022

Już od kilku lat jesienią zapraszamy Państwa do refleksji nad zdrowiem psychicznym, pokazujemy, jak dbać o swój dobrostan, radzić sobie z problemami oraz wzmacniać rezyliencję. Zapraszamy na kolejne, IV Forum Specjalistów, które odbędzie się w dniach 14–19.11.2022.

ZADBAJ O RELACJE

W tej edycji wraz z zaproszonymi gośćmi zastanowimy się, w jaki sposób relacje społeczne oddziałują na nasze zdrowie. Porozmawiamy o tym, jak ochłodzenie więzi rodzinnych wpływa na dobrostan psychiczny, przyjrzymy się, w jaki sposób pojawienie się dziecka zmienia świat kobiety i rewolucjonizuje relacje w związku, a także jak w budowaniu odporności psychicznej pomagają bliscy oraz kontakt z naturą. Postaramy się wyjaśnić, czym jest poronienie i jak wspierać osoby, które doświadczyły przedwczesnej utraty ciąży. Zastanowimy się również nad tym, gdzie w procesie terapeutycznym przebiega granica między ugruntowaniem w wiedzy teoretycznej a zaciekawionym niewiedzeniem.

Inspiracją do rozmów są książki wydane w ostatnim czasie w naszych seriach: Psyche/Soma, Psychiatria i Psychoterapia oraz Bona Vita.

Ciało – umysł – rezyliencja, 14.11.2022
W rozmowie na temat relacji ciała i umysłu udział wezmą Joanna Zapała – psycholożka i psychoterapeutka, prezeska Centrum Psychoterapii Integralnej, i Marcin Sitarz – fizjoterapeuta z centrum Medycyna Holistyczna, a spotkanie poprowadzi Ewelina Ziółek z Instytutu Poliwagalnego.
Książka:  Deb Dana, Zakotwiczeni. Jak oswoić układ nerwowy dzięki teorii poliwagalnej.

Macierzyństwo bez lukru, 15.11.2022
O wszystkich odcieniach macierzyństwa Agnieszka Andreasik z Wydawnictwa UJ porozmawia z Katarzyną Malinowską – trenerką interpersonalną, i Mateuszem Prucnalem – psychologiem i prezesem zarządu Fundacji Inspirator.
Książka: Molly Millwood, Macierzyństwo bywa trudne. Jak zadbać o siebie i związek, gdy na świat przychodzi dziecko.

Wiedzenie i niewiedzenie w psychoterapii, 16.11.2022
O książce Psychoterapia między wiedzeniem a niewiedzeniem z redaktorami: prof. Bogdanem de Barbaro i dr. Wojciechem Drathem, porozmawia Joanna Olekszyk – redaktorka naczelna „Zwierciadła”.
Książka: Psychoterapia między wiedzeniem a niewiedzeniem pod redakcją Wojciecha Dratha i Bogdana de Barbaro

Na krawędzi istnienia, 17.11.2022
O niezwykle trudnym problemie poronienia i książce O poronieniu, żałobie i ukojeniu będą dyskutować dr Anna Stolaś – psycholożka i położna, oraz Margo Sikora-Borecka z fundacji Rodzić po Ludzku, a rozmowę poprowadzi psycholożka i psychoterapeutka Małgorzata Klamra z Psychomedic.pl.
Książka: Julia Bueno, O poronieniu, żałobie i ukojeniu.

Relacje rodzinne a zdrowie psychiczne, 18.11.2022
Na temat przemian współczesnej rodziny oraz o ich wpływie na nasz dobrostan psychiczny porozmawiają dr Bogusław Więckiewicz – socjolog rodziny, i Bartosz Michalewski – psychoterapeuta rodziny, a spotkanie poprowadzi dr nauk społecznych Krzysztof Karauda.
Książka: Karl Pillemer, Rozłam w rodzinie. Jak uzdrowić relacje z bliskimi.

Natura leczy – kilka słów o ekoterapii, 19.11.2022
Swoimi refleksjami na temat dobroczynnego wpływu przyrody na zdrowie psychiczne podzielą się psycholożki i psychoterapeutki Anna Jerzak, Agnieszka Pilecka oraz Magdalena Słupek.
Książka: Joe Harkness, Ptakoterapia. Jak przyroda uratowała mi życie.

⋅⋅⋅

Wszystkie rozmowy będą transmitowane na kanale YouTube i profilu Facebook Wydawnictwa UJ, a po zakończeniu Forum zostaną udostępnione również w formie podcastu. Nasze Forum zostało objęte patronatem medialnym przez Radio UJOT.fm oraz merytorycznym przez Psychomedic.pl.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Dowiedz się więcej...