EN

JESIENNE FORUM SPECJALISTÓW

09-11-2021

Krótszy dzień, chłodniejsze poranki i wieczory, częstsze opady i zimne dni... Wszystko wskazuje na to, że jesień jest w pełni. To czas, kiedy często mamy obniżony nastrój, walczymy z apatią i chandrą. Dlatego też właśnie jesienią chcemy zwrócić szczególną uwagę na nasze zdrowie psychiczne. I o ile nie mamy wpływu na pogodę i zmieniające się pory roku, o tyle możemy budować i wzmacniać świadomość tego, jak ważne jest zdrowie nie tylko ciała, ale i umysłu.

Chcielibyśmy zaprosić Państwa na kolejną edycję Forum Specjalistów, w dniach 15–19 listopada 2021. Będzie to cykl spotkań z terapeutkami i terapeutami, którzy na co dzień w praktyce weryfikują treści zawarte w wydawanych przez nas książkach. Nasze forum rozpoczniemy od rozmowy o praktycznym zastosowaniu teorii poliwagalnej oraz zastanowimy się, jak wykorzystać pracę z ciałem w radzeniu sobie ze stresem. Postaramy się zrozumieć, jak rozwijanie umiejętności w dialogu motywującym przekłada się na sukces terapeutyczny i dlaczego w terapii warto stosować analizę łańcuchową. Cykl zakończymy kilkoma poradami dotyczącymi tego, jak uporać się z lękiem.

Wykorzystajmy długie jesienne wieczory i porozmawiajmy o tym, co naprawdę ważne!
 
Wszystkie nasze spotkania będą transmitowane na profilu Facebook i kanale YouTube Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

15.11 (poniedziałek) Teoria poliwagalna w psychoterapii. Zestaw 50 ćwiczeń  
O praktycznym zastosowaniu teorii poliwagalnej pozmawiają Hanna Dufner - pedagożka, psychotraumatolożka, Urszula Bartnikowska pedagożka specjalna – oligofrenopedagożka i surdopedagożka oraz Ewelina Ziółek - założycielka polskiego Instytutu Poliwagalnego, specjalistka medycyny funkcjonalnej i stresu (prowadzenie)
Link do spotkania >>

16.11 (wtorek) Odetnij napięcie. Jak pokonać stres dzięki praktykom psychosomatycznym.  
W rozmowie o wykorzystaniu pracy z ciałem  w zmaganiach ze stresem udział wezmą: Sabina Sadecka - psycholożka i terapeutka traumy; współtwórczyni portalu opsychologii.pl oraz dr Krzysztof Karauda – psycholog i psychoterapeuta. Rozmowę poprowadzi  Agnieszka Andreasik z WUJ
Link do spotkania >>

17.11. (środa) Analiza łańcuchowa w terapii dialektyczno-behawioralnej
W rozmowie udział wezmą Zuzanna Kalinowska - psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie szkolenia, terapeutka DBT, Natalia Harasimowicz – psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie certyfikacji, trenerka i coach oraz Aneta Ceglińska - blogerka i recenzentka książek psychologicznych (prowadzenie)
Link do spotkania >>

18.11 (czwartek) Rozwijanie umiejętności w dialogu motywującym. Podręcznik praktyka z ćwiczeniami. Wydanie II
W rozmowie o możliwościach dialogu motywującego, którą poprowadzi Anna Jerzak psycholożka i autorka bloga psychonomia.pl, udział wezmą: Tadeusz Reimus - psycholog, psychoterapeuta, Sławomir Prusakowski – psycholog i trener interpersonalny.
Link do spotkania >>

19.11 (piątek) Ty tu rządzisz. Jak ujarzmić lęk i przestać się zamartwiać.
Joel Minden autor książki „Ty tu rządzisz" odpowiada na pytania o to jaka jest natura lęku, czym różni się od strachu i czy można przejąć nad nim kontrolę?

Zapraszamy!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Dowiedz się więcej...