EN

III FORUM SPECJALISTÓW

23-03-2022
Ten niespokojny i niepewny czas zaburza nasz dobrostan i równowagę. Trwający kryzys związany z konfliktem zbrojnym tuż za wschodnią granicą wymaga od nas szczególnej dbałości o siebie i innych, dlatego w trzeciej już edycji Forum Specjalistów WUJ porozmawiamy o problemach związanych ze zdrowiem psychicznym. Nasi goście podzielą się swoją wiedzą na temat tego, jak radzić sobie z depresją i lękiem, w jaki sposób pracować z pacjentami po doświadczeniu traumy, a także wyjaśnią, jak relacje rodzinne wpływają na nasze zdrowie psychiczne. 

3 Forum Specjalistów odbędzie się w dniach 4–8 kwietnia 2022 roku.

Rozpoczniemy je rozmową o dorosłych dzieciach niedojrzałych emocjonalnie rodziców i wraz z naszymi gościniami Anną Jerzak i Natalią Harasimowicz zastanowimy się, jak relacje znane z domu rodzinnego przekładają się na nasze relacje zawodowe i towarzyskie. 


Na kolejnym spotkaniu porozmawiamy o depresji, jednym z najczęściej diagnozowanych zaburzeń psychicznych. Nasze rozmówczynie opowiedzą nam, jak radzić sobie z depresją, jak pomóc bliskim zmagającym się z tą chorobą, a także czy istnieją sposoby jej zapobiegania. W rozmowie wezmą udział Elżbieta Grabarczyk, Aleksandra Radomska oraz Aneta Ceglińska. W sytuacji zbrojnego konfliktu i kryzysu humanitarnego nie sposób nie wspomnieć o doświadczeniu traumy. To właśnie sposobom radzenia sobie z nią i wyzwaniom, które stoją przed terapeutami, poświęcone będzie następne spotkanie. Zaproszenie do rozmowy o traumie przyjęli Sabina Sadecka, Sławomir Prusakowski oraz Zuzanna Kalinowska. 

Ostatni czas jest dla nas wyjątkowo trudny – dwa lata zmagaliśmy się z pandemią, dzisiaj doświadczamy wojny toczącej się tuż obok, nasza rzeczywistość może napawać lękiem. Czym jest lęk, jak wpływa na nasze życie i w jaki sposób sobie z nim radzić – o tym na zakończenie Forum porozmawiają Tomasz Waleczko, Krzysztof Karauda i Mateusz Prucnal. 


Serdecznie zapraszamy na 3 edycję Forum Specjalistów. Zadbajmy o swoje zdrowie psychiczne, by móc skutecznie pomagać innym.

Wszystkie nasze spotkania będą transmitowane na profilu Facebook i kanale YouTube Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Harmonogram spotkań:

04.04.2022 godz. 18:00 
Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców
Rozmawiają: Anna Jerzak i Natalia Harasimowicz   

05.04.2022 godz. 18:00   
Różne oblicza depresji  
Rozmawiają: Elżbieta Grabarczyk, Aleksandra Radomska i Aneta Ceglińska   

06.04.2022 godz. 18:00   
Terapia traumy i stresu pourazowego  
Rozmawiają: Sabina Sadecka, Sławomir Prusakowski i Zuzanna Kalinowska.  

07.04.2022 godz. 18:00   
Lęk, niepokój i zamartwianie się   
Rozmawiają: Mateusz Prucnal, Krzysztof R. Karauda i Tomasz Waleczko

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Dowiedz się więcej...