PL

[PL] 6 Forum Specjalistów WUJ 13-17 listopada 2023

13-11-2023

Harmonia umysłu i ciała

Zdrowie psychiczne od kilku lat jest jednym z ważniejszych tematów w debacie publicznej. Depresja, zaburzenia osobowości, borderline i różnego rodzaju fobie dotykają wielu osób, również tych, których historie często pojawiają się na pierwszych stronach gazet. Dzisiaj otwarcie rozmawiamy o problemach psychicznych, nie traktując ich jako tematu tabu. W obliczu kryzysu klimatycznego, niepokojów społecznych i konfliktów zbrojnych nasz dobrostan jest szczególnie narażony na osłabienie. Jak w tych trudnych czasach budować odporność psychiczną? W jaki sposób skutecznie pracować z konkretnymi zaburzeniami? Czy psychoterapia może uwzględniać pracę z ciałem? Jaką terapię wybrać dla siebie?

Odpowiedzi na te pytania będziemy poszukiwać podczas szóstej edycji Forum Specjalistów WUJ, które odbędzie się w dniach 13–17 listopada 2023 roku. Zapraszamy na fascynujące dyskusje z psychologami i psychoterapeutami, którzy na co dzień wspierają pacjentów w kryzysach psychicznych.

Forum rozpoczniemy rozmową na temat włączenia pracy z ciałem do tradycyjnej psychoterapii. Następnie skupimy się na sposobach radzenia sobie z uczuciem żalu, nadmiernym rozpamiętywaniem i uwalnianiem się od poczucia winy. Zastanowimy się, jak odzyskać pewność siebie i pozbyć się wewnętrznego krytyka. Dowiemy się także, dlaczego trudne rozmowy są lepsze niż ich unikanie. Forum zakończymy dyskusją o radykalnej otwartości i pracy terapeutycznej z osobami, które borykają się z nadmierną kontrolą.

Przyłączcie się do nas, aby wspólnie zadbać o harmonię umysłu i ciała!


Wszystkie spotkania będą transmitowane na profilu Facebook i kanale YouTube Wydawnictwa UJ.

Inspiracją do rozmów są książki wydane w ostatnim czasie w naszych seriach Psychiatria i Psychoterapia oraz Psyche/Soma.

Tematy spotkań on-line

• 13.11.23
Rola pracy z ciałem w psychoterapii

• 14.11.23
Uwolnij się od żalu, rozpamiętywania i poczucia winy: strategie terapeutyczne

15.11.23
Jak zrozumieć nadmierną samokrytykę i sobie z nią radzić

16.11.23
Jak prowadzić rozmowy na trudne tematy

17.11.23
Wyzwania terapeutyczne w zaburzeniach związanych z nadmierną kontrolą.

Our website uses the cookies.

Read more...