Kompetentne studium zagadnienia sankcji w polityce USA. Jego wartość podnosi to, że w rozbudowanej formie zaprezentowano metodę badawczą opierającą się na metodzie Thomasa Saaty'ego (tzw.
Analytic Hierarchy Process), którą autorka twórczo dostosowała do potrzeb badań politologicznych. To bardzo wyraźnie ukazuje proces badawczy i uwiarygodnia wyniki badań. Dzięki lekturze tej pracy czytelnik pozna ważne mechanizmy funkcjonujące w polityce.
Z recenzji prof. dr. hab. Andrzeja Mani
Praca podejmuje rzadko obecny w polskiej politologii problem badawczy, ujmując go w sposób wielodyscyplinarny, interesujący w sensie metodologicznym i poznawczym, prowadzący do ważkich spostrzeżeń i wniosków. Na tle polskiego, a nawet europejskiego piśmiennictwa naukowego dysertacja ta cechuje się wysokimi walorami analityczno-poznawczymi. To bez wątpienia praca politologiczna, łącząca elementy teorii stosunków międzynarodowych, zwłaszcza analizę polityki zagranicznej, z ujęciem instytucjonalno-organizacyjnym.
Z recenzji dr. hab. Artura Gruszczaka
Magdalena Trzcionka - absolwentka stosunków międzynarodowych Akademii Ekonomicznej w Krakowie (obecnie UEK), doktor nauk o polityce (Uniwersytet Jagielloński), obecnie pracownik naukowy Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ; członek Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz International Studies Association. Autorka prac na temat ekonomicznych instrumentów polityki zagranicznej, bezpieczeństwa ekonomicznego i finansowego oraz polityki gospodarczej państwa, współpracująca z Security & Warfare Overt Research Division i Instytutem Kościuszki.