EN

Z@MIAST TARGÓW 2021

14-05-2021
Z@MIAST TARGÓW 2021 
WIEM, BO CZYTAM 
7-11.06.2021 

Gdyby to był rok 2019, zapewne już kompletowalibyśmy książki, przygotowywalibyśmy materiały promocyjne, zamawialibyśmy krówki i odliczalibyśmy dni do Warszawskich Targów Książki, ale… jest rok 2021 i choć wygrywamy z pandemią, to z wycieczki do stolicy nici. 

Stęskniliśmy się za Wami już bardzo! Dlatego nie czekamy na wrzesień i ogłaszamy kolejną edycję „Z@miast targów”. Startujemy 7 czerwca!  

W cyklu spotkań wraz z zaproszonymi gośćmi porozmawiamy o naszych najnowszych książkach. Przyjrzymy się syberyjskim miastom okresu radzieckiego, poznamy historię domu profesorów UJ i zbadamy historię tragicznej wyprawy Johna Franklina. Dowiemy się, jak kształtuje się osobowość oraz jak sobie radzić z lękiem i nadmiernym zamartwianiem się. Zaglądniemy również do pracowni wyjątkowej artystki tworzącej okładki do Serii z Żurawiem. 

Po raz kolejny oddamy głos naszym autorom, którzy odpowiedzą na Wasze pytania. Tym razem do odpowiedzi wywołamy: Michaela Bootha, Margaret Rutherford, Łukasza Tischnera i Katarzynę Deję.  

Pokażemy Wam też, co robimy w wolnym czasie i jak łączymy nasze pasje, zainteresowania i talenty z pracą w wydawnictwie.  

Nie zabraknie również konkursów z książkowymi nagrodami, specjalnych promocji i rabatów. „Z@miast targów” to takie nasze małe święto, a jak święto – to prezenty! A wszyscy wiemy, że najlepszym prezentem jest dobra książka.  
 
Plan wydarzeń: 

12-23 maja 
 

Zadaj pytanie autoromMichael Booth, Katarzyna Deja, Łukasz Tischner i Margaret Robinson Rutheford czekają na Wasze pytania!  Najciekawsze pytanie do każdego autora zostanie nagrodzone jego/jej najnowszą książką wydaną u nas. Piszcie przez Messengera, na maila: promocja@wuj.pl lub w komentarzach pod postami na Facebooku i Instagramie. Na pytania czekamy do 23 maja, odpowiedzi udostępnimy w czasie trwania Z@miast Targów, wtedy też ogłosimy autorów najciekawszych pytań. Śledźcie naszego Facebooka
 
7-11 czerwca
Rozmowy na temat książek na naszym profilu na Facebooku: 
7.06 godz. 19 "Nowoczesne. O syberyjskich miastach okresu radzieckiego” Kingi Nędzy-Sikoniowskiej, link do spotkania>>
8.06 godz. 19 „Ty tu rządzisz” Joela Mindena, link do spotkania>>
9.06 godz. 18 „Na rogu Łobzowskiej i Słowackiego” Marzeny Florkowskiej
11.06 godz. 17 „Na zawsze w lodzie” Owena Beattie i Johna Geigera, link do spotkania>>

Konkurs "Przeczytaj mi... i wygraj stertę książek"
Rok temu to my czytaliśmy Wam książki, teraz kolej na Was! Wybierzcie swoje ulubione fragmenty i… poczytajcie nam! „A gdyby tak ze świata zniknęły koty?”, „Kolekcjoner porzuconych dusz” a może „Szarlatani”? Powieści z Serii z Żurawiem, reportaże z serii Mundus, popularnonaukowa #nauka czy filozoficzna Herneneia? Macie do wyboru 3000 naszych tytułów! Czekamy z niecierpliwością na Wasze nagrania, a najciekawsze interpretacje nagrodzimy naszymi książkami.  

Zadaj pytanie autorowi – nasi autorzy i autorki: Michael Booth, Katarzyna Deja, Łukasz Tischner i Margaret Robinson Rutheford będą odpowiadać na pytania, które im wcześniej zadaliście.   

Lekcje rysunku z panią Flis – chcecie nauczyć się malować tak, jak to robi autorka okładek z Serii z Żurawiem? Wpadnijcie do nas, a Małgorzata Flis pokaże Wam, jak namalować anioła, portret i ilustrację do książki. Poznamy też jej malarskie atelier, a artystka zdradzi nam sekrety tworzenia okładek.  

Rabaty targowe
– zaproponujemy Wam rabaty do 20%!  
  
Serdecznie zapraszamy!  
Zespół Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego

Plan wydarzeń:

12-23 maja  
Zadaj pytanie autorom – Michael Booth, Katarzyna Deja, Łukasz Tischner i Margaret Robinson Rutheford czekają na Wasze pytania!  Piszcie przez Messengera, maila: promocja@wuj.pl lub w komentarzach pod postami na Facebooku i Instagramie. Na pytania czekamy do 23 maja, odpowiedzi udostępnimy w czasie trwania Z@miast Targów.
 
7-11 czerwca
Rozmowy na temat książek na naszym profilu na Facebooku  
7.06 "Nowoczesne. O syberyjskich miastach okresu radzieckiego” Kingi Nędzy-Sikoniowskiej, link do spotkania>>
8.06 „Ty tu rządzisz” Joela Mindena, link do spotkania>>
9.06 „Na rogu Łobzowskiej i Słowackiego” Marzeny Florkowskiej
11.06 „Na zawsze w lodzie” Owena Beattie i Johna Geigera, link do spotkania>>

Konkurs „Poczytaj mi... i wygraj stertę książek". Nagrajcie fragmenty Waszych ulubionych książek WUJ-a, a my udostępnimy je na naszym profilu na Facebooku. Autorka/autor najciekawszej interpretacji dostanie pakiet książek!   

Zadaj pytanie autorowi. Michael Booth, Katarzyna Deja, Łukasz Tischner i Margaret Robinson Rutheford będą odpowiadać na pytania, które im wcześniej zadaliście.   

Lekcje rysunku z panią Flis. Chcecie nauczyć się malować tak, jak to robi autorka okładek z Serii z Żurawiem? Wpadnijcie do nas, a Małgorzata Flis pokaże Wam, jak namalować anioła, portret i ilustrację do książki. Poznamy też jej malarskie atelier, a artystka zdradzi nam sekrety tworzenia okładek.  

Rabaty targowe
– zaproponujemy Wam rabaty do 20%!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Dowiedz się więcej...