EN

Konkurs „Nie denerwuj się, przecież wiesz jak Ci to szkodzi …”

05-11-2021
Rebekkah La Dyne w książce „Odetnij napięcie” podzieliła się swoimi doświadczeniami w walce ze stresem, pokazała w jaki sposób wykorzystując pracę z ciałem zapanowała nad emocjami i trwale zmieniła swoje reakcje na trudne doświadczenia.

Czy macie swoje sprawdzone sposoby na obniżenie napięcia i radzenie sobie ze stresem?

Zapraszamy Was do podzielenia się swoimi doświadczeniami. W trzech zdaniach opiszcie Waszą receptę na stres i powalczcie o jeden z trzech egzemplarzy książki „Odetnij napięcie”. Najciekawsze sposoby radzenia sobie ze stresem opublikujemy na naszym profilu FB i stronie internetowej.

Odpowiedzi wysyłać można na adres mailowy: promocja@wuj.pl lub zamieszczać w komentarzach pod postami konkursowymi na profilu Wydawnictwa UJ na Facebooku i Instagramie. Na zgłoszenia czekamy od 05.11 do 14.11

UWAGA: jedna osoba może przysłać jedno zgłoszenie, a odpowiedź nie może przekraczać trzech zdań (dłuższe wypowiedzi nie zostaną uwzględnione w konkursie).

Zwycięzców poznamy 16 listopada b.r., o godzinie 12:00. Obserwujcie naszego Facebooka! Biorąc udział w konkursie, akceptujecie jego regulaminu. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jak odciąć napięcie - pomysły naszych Czytelników

Moim sposobem na obniżenie napięcia jest stworzenie sobie planu "randki" sama ze sobą, która polega na byciu dla siebie w 100% wyrozumiałą (żeby pozwolić sobie na odpoczynek), zjedzeniu ulubionego dania i siedzeniu przy uspokajających mnie świeczkach zapachowych i dobrej muzyce. Często zapraszam do swojego wewnętrznego świata swoich najbliższych przyjaciół, którzy zawsze poratują mnie dobrym słowem i wsparciem. Pomaga mi także świadomość, że w większości przypadków najbardziej stresujące sytuacje potrafią się szybko i sprawnie rozwiązać, stąd uspokajam się myślą, że dopóki jestem w grze, zwanej życiem, wszystko może się wydarzyć.
Klaudia K
U mnie stres objawia się napięciem mięśni dlatego po całym dniu lubię leżeć na macie do akupresury. Kiedy czuję się emocjonalnie przytłoczona odreagowuję w tańcu - zwyczajnie włączam głośno muzykę na słuchawkach, zamykam oczy i tańczę tak jak podpowiada mi ciało i nastrój. A kiedy zmagam się z jakimiś konkretnymi problemami najlepszym sposobem jest szczera, otwarta rozmowa z moimi przyjaciółkami i mężem.
psychoinspiracja
Mam różne sposoby w zależności od sytuacji/rodzaju stresu np reakcja orientacyjna, czyli siadam i zaczynam powoli rozglądać się w prawo i lewo zwracając uwagę na to, co widzę i słyszę a następnie jak się czuję w ciele. Innym moim sposobem jest włączenie dyktafonu i mówienie co mi tylko przyjdzie do głowy, mówię tak długo aż sedno problemu wypłynie na powierzchnię, kiedy emocje zostaną wypowiedziane, kiedy uwaga dotknie zdarzeń przeszłych, obecnych i przyszłych, tego co boli, co cieszy i co Jest, wtedy przychodzi spokój.
Katarzyna Ewa N.
Moją receptą na stres jest pieczenie ciast oraz innych wypieków. Sam proces przygotowywania wypieków wymaga precyzji i skupienia, a to pomaga na chwilę zapomnieć o stresujących sytuacjach. Idealnie też jak wtedy przy mnie jest moja siostra/przyjaciele i oczywiście muzyka, która nas pozytywnie nastraja!
Kinga K.
Świadomy oddech to moje koło ratunkowe w każdej sytuacji. Wejścia do morza o wschodzie słońca regularnie co tydzień. Dotyk - często korzystam z refleksoterapii twarzy . Pozdrawiam! Joanna A.
Mi przy bardzo intensywnym zdenerwowaniu pomaga intensywna jazda na rowerze. Aby obniżyć dłużej trwające napięcie kładę się na podłodze i w rytm ambientu oddycham oddechem pudełkowym wsłuchując się w organizm i tańcząc rękoma tak jak podpowiada mi potrzeba. Rozmowa z przyjacielem a w razie braku ludzi dostępnych wypisanie się, to też dla mnie świetna metoda!
Anna P.-F.
1. Wyjście na powietrze, nawet w brzydką pogodę bo jakby nie było powietrze (jeśli oczywiście nie jest zanieczyszczone) jest bardzo energododatnie.
2. Większa ilość snu.
3. Otaczanie się, przebywanie, interakcje z życzliwymi nam ludźmi.
Maria S.
~ Gotuję, magia zapachów, kolorów i przypraw czaruje mi satysfakcję.
~ Kocham się przytulać.
~ Wyciszam oddech czytając.
Ann S.
Ukojenie w stresie niezmiennie daje mi kontakt z naturą, wpatrywanie się w zieleń, wsłuchiwanie się w szum drzew i śpiew ptaków, dotykanie kory, liści, mchu, oddychanie zapachami lasu, poczucie bycia częścią większej całości leżąc na ziemi, spacerując, biegając.
Alicja B.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Dowiedz się więcej...