EN

Polska Myśl Pedagogiczna

 
Seria wydawnicza Polska Myśl Pedagogiczna prezentuje badania zarówno historycznej, jak i współczesnej myśli pedagogicznej, uwzględniające jej źródła i konteksty filozoficzne, religijne, społeczne, polityczne, a także inne o charakterze kulturowym.
Inicjatywa jej powołania wynika z przekonania, że rodzima myśl pedagogiczna nie znajdowała – najczęściej wskutek sytuacji dziejowej – sprzyjających warunków do zaistnienia w praktyce pedagogicznej. Nie znalazła też adekwatnego dla jej wartości miejsca w europejskim, a nawet krajowym dyskursie naukowym. Spora część tej myśli jawiła się w różnych okresach dziejów Polski jako niepożądana. Wiele czynników powodowało, że nie dostrzegano jej nowatorstwa i atrakcyjności. Bieg dziejów spychał ją na margines pedagogiki uprawianej w kraju, dając tutaj preferencje wpływom wynikającym z aktualnej sytuacji politycznej. Marginalizacja myśli rodzimej dokonywała się przez przyjmowanie sugerowanych kompleksów, stereotypów, obcych racji i wzorców.
Zadaniem serii jest rekonstrukcja zapomnianych treści polskiej myśli pedagogicznej, głębsza jej eksploracja, współczesna diagnoza jej wartości i znaczenia w dziejach rozwoju europejskiego humanizmu oraz naszej narodowej tożsamości.

Redaktor serii: prof. dr hab. Janina Kostkiewicz
4 produkty Pokaż
z 1 stron
Janina Kostkiewicz , Dominika Jagielska

Pedagogika humanizmu społecznego Andrzeja Niesiołowskiego

( Oprawa miękka )

39,90 zł
35,91 zł
Andrzej Niesiołowski

Zarys pedagogiki ogólnej

( Oprawa miękka )

39,90 zł
35,91 zł
Małgorzata Michel

Pałacowe dzieci

( Oprawa miękka ze skrzydełkami )

42,00 zł
37,80 zł
Niedostępny
Małgorzata Michel

Pałacowe dzieci

( Ebook )

42,00 zł
29,40 zł
z 1 stron

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Dowiedz się więcej...