EN

Polska Myśl Pedagogiczna

 
Seria wydawnicza Polska Myśl Pedagogiczna prezentuje badania zarówno historycznej, jak i współczesnej myśli pedagogicznej, uwzględniające jej źródła i konteksty filozoficzne, religijne, społeczne, polityczne, a także inne o charakterze kulturowym.
Inicjatywa jej powołania wynika z przekonania, że rodzima myśl pedagogiczna nie znajdowała – najczęściej wskutek sytuacji dziejowej – sprzyjających warunków do zaistnienia w praktyce pedagogicznej. Nie znalazła też adekwatnego dla jej wartości miejsca w europejskim, a nawet krajowym dyskursie naukowym. Spora część tej myśli jawiła się w różnych okresach dziejów Polski jako niepożądana. Wiele czynników powodowało, że nie dostrzegano jej nowatorstwa i atrakcyjności. Bieg dziejów spychał ją na margines pedagogiki uprawianej w kraju, dając tutaj preferencje wpływom wynikającym z aktualnej sytuacji politycznej. Marginalizacja myśli rodzimej dokonywała się przez przyjmowanie sugerowanych kompleksów, stereotypów, obcych racji i wzorców.
Zadaniem serii jest rekonstrukcja zapomnianych treści polskiej myśli pedagogicznej, głębsza jej eksploracja, współczesna diagnoza jej wartości i znaczenia w dziejach rozwoju europejskiego humanizmu oraz naszej narodowej tożsamości.

Redaktor serii: prof. dr hab. Janina Kostkiewicz
4 produkty Pokaż
z 1 stron
Janina Kostkiewicz , Dominika Jagielska

Pedagogika humanizmu społecznego Andrzeja Niesiołowskiego

(Oprawa miękka)

39,90 zł
31,92 zł
Andrzej Niesiołowski

Zarys pedagogiki ogólnej

(Oprawa miękka)

39,90 zł
31,92 zł
Małgorzata Michel

Pałacowe dzieci

(Oprawa miękka ze skrzydełkami)

49,00 zł
39,20 zł
Małgorzata Michel

Pałacowe dzieci

(Ebook)

42,00 zł
33,60 zł
z 1 stron

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Dowiedz się więcej...