EN

Z@MIAST TARGÓW

14-05-2020
Akcja Z@miast targów to cykl spotkań i wydarzeń on-line, które przeprowadziliśmy 21 i 22 maja, w dniach kiedy - gdyby świat nie stanął na głowie - odbywałyby się Targi Książki w Warszawie. Chcieliśmy choć trochę doznać targowych emocji, spotkać się i porozmawiać, przeżyć wspólną radość, jaką czerpiemy z czytania. I to nam się udało!

Akcja zaczęła się 14 maja (czwartek), poprosiliśmy czytelników, by zadali pytania autorom: Donowi Kulickowi, Paulowi Kenyonowi, Katarzynie Sonnenberg-Musiał, Piotrowi Mareckiemu i Grzegorzowi Jankowiczowi.

W trakcie dwóch targowych dni 21 i 22 maja można było posłuchać fragmentów ulubionych książek, czytanych przez pracowników WUJa. Wśród nich znalazły się pozycje z literatury pięknej i faktu, między innymi „Odnaleźć sisu”, „Śmierć w lesie deszczowym” czy „Dziewczyna z konbini”. Warto było także w tym czasie wejść na FB Wydawnictwa i wziąć udział w spotkaniach live paniami Katarzyną Fazan i Katarzyną Sonnenberg-Musiał. W piątkowe popołudnie zaprosiliśmy na herbatę i rozmowę o dobrej książce nasze trzy zaprzyjaźnione blogerki – Dianę Chmiel, Ewę Szymczak i Martę Pyznar. Każda z nich opowiedziała między innymi, jakie książki naszego wydawnictwa najbardziej ceni i dlaczego. Na profilu Wydawnictwa można było też posłuchać odpowiedzi autorów na zadawane im wcześniej przez czytelników pytania. Najciekawsze pytania zostały nagrodzone książkami.

Ogromnym powodzeniem cieszyło się dodatkowe spotkanie online zorganizowane w poniedziałek 25 maja. Psycholożka Sabina Sadecka i psychotraumatolożka Hanna Dufner rozmawiały z Mateuszem Chaberskim (WUJ) o teorii poliwagalnej, możliwościach jej zastosowania w psychoterapii oraz wpływie nerwu błędnego na zdrowie psychiczne.

I, choć ta wiosna jest inna niż wszystkie, czerpmy radość z czytania!

Wszystkie nagrania są dostępne na naszym profilu FB i YouTube

Kącik autorów – z Panią prof. Katarzyna Fazan, autorką nagrodzonej książki Kantor. Nie/obecność, rozmawia Mateusz Chaberski. Transmisja na żywo na naszym Facebooku

Kącik blogerów – nasze zaprzyjaźnione blogerki opowiedzą, które z naszych książek zapadły im w pamięć, a do których najchętniej wracają. Zapytamy je o to, co chciałyby, żebyśmy wydawali, i jakie okładki lubią najbardziej.

Kącik tłumaczy - z Panią Katarzyną Sonnenberg-Musiał rozmawiać będzie Mateusz Chaberski. Transmisja na żywo na Facebooku.

Kącik ekspertów: teoria poliwagalna i psychoterapia. Mateusz Chaberski porozmawia z Sabiną Sadecką i Hanną Dufner o teorii poliwagalnej, możliwościach jej zastosowania w psychoterapii oraz wpływie nerwu błędnego na zdrowie psychiczne.

Zadaj pytanie autorowi - Katarzyna Sonnenberg-Musiał

Zadaj pytanie autorowi - Don Kulick

Zadaj pytanie autorowi - Piotr Marecki

Zadaj pytanie autorowi - Paul Kenyon

Zadaj pytanie autorowi - Grzegorz Jankowicz

Gdyby to był zwykły maj, to już niedługo spotkalibyśmy się na naszym stoisku na Targach Książki w Warszawie… Dlatego proponujemy Wam Z@miast Targów – cykl wydarzeń, które pozwolą nam spotkać się z Wami on-line. W trakcie dwóch dni – 21 i 22 maja – porozmawiamy z zaprzyjaźnionymi blogerkami i przeczytamy Wam fragmenty naszych ulubionych tytułów, a nasi autorzy odpowiedzą na zadane im pytania. Opowiecie nam o tym, co chcecie przeczytać i jaką literaturę lubicie.

14–17 maja


Zadaj pytanie autorowi – Paul Kenyon, Grzegorz Jankowicz, Piotr Marecki, Katarzyna Sonnenberg i Don Kulick czekają na Wasze pytania! Najciekawsze pytanie do każdego autora zostanie nagrodzone jego najnowszą książką wydaną przez nas. Piszcie przez Messengera, na maila: promocja@wuj.pl lub w komentarzach pod postami na Facebooku. Na pytania czekamy do 17 maja, odpowiedzi udostępnimy w czwartek i piątek, w czasie trwania Z@miast Targów. Autorów najciekawszych pytań poznamy 22 maja o godzinie 15:00 – śledźcie naszego Facebooka.

21 maja, godzina 17:00

Kącik autorów – z Panią prof. Katarzyna Fazan, autorką nagrodzonej książki Kantor. Nie/obecność, rozmawia Mateusz Chaberski. Transmisja na żywo na naszym Facebooku.

22 maja, godzina 12:00

Kącik tłumaczy
– w związku z ogromną ilością pytań zadanych Pani Katarzynie Sonnenberg-Musiał postanowiliśmy porozmawiać z nią online. Postaramy się zadać wszystkie przysłane pytania, ale nie wiemy, czy nam na to pozwoli czas :-) Zapraszamy więc do kącika tłumaczki – z Panią Katarzyną rozmawiać będzie Mateusz Chaberski. Transmisja na żywo na naszym Facebooku.

22 maja, godzina 17:00


Kącik blogerów – nasze zaprzyjaźnione blogerki opowiedzą, które z naszych książek zapadły im w pamięć, a do których najchętniej wracają. Zapytamy je o to, co chciałyby, żebyśmy wydawali, i jakie okładki lubią najbardziej. Na luzie i przy herbacie – zapraszamy w piątkowe popołudnie na naszym profilu na Facebooku. W rozmowie udział wezmą:
- Diana Chmiel z bloga http://bardziejlubieksiazki.pl/
- Ewa Szymczak z bloga http://kengokang.blogspot.com/
- Marta Pyznar z bloga http://cuddle-up-with-a-good-book.blogspot.com/
Rozmowę poprowadzi Mateusz Chaberski

25 maja, godzina 17:00

Kącik ekspertów: teoria poliwagalna i psychoterapia -
Mateusz Chaberski porozmawia z Sabiną Sadecką i Hanną Dufner o teorii poliwagalnej, możliwościach jej zastosowania w psychoterapii oraz wpływie nerwu błędnego na zdrowie psychiczne. Transmisja na żywo na naszym profilu na Facebooku.
Sabina Sadecka - psycholożka, terapeutka traumy, nauczycielka akademicka i współzałożycielka portalu opsychologii.pl
Hanna Dufner – nauczycielka, specjalista pedagog-psychotraumatolog, doradca psychotraumatolog, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego – Wydziału Pedagogiki i Psychologii w Katowicach, Steinbeis-Hochschule w Berlinie oraz Schweizer Institut für Psychotraumatologie w Winterthur.

21 i 22 maja na naszym profilu na Facebooku:


Co lubimy czytać? Chcecie wiedzieć? My – pracownicy Wydawnictwa – będziemy czytać Wam fragmenty naszych ulubionych wydanych przez nas książek.

Porozmawiajmy – na Targach zawsze najbardziej lubiliśmy czas spędzony na rozmowach z Wami. Mogliśmy Was bliżej poznać i dowiedzieć się, czego oczekujecie, co chcielibyście przeczytać. Piszcie do nas przez Messengera! Chcemy wiedzieć, za co lubicie nasze książki, a co chcielibyście zmienić, a także na jakie tytuły czekacie. Podpowiedzcie nam tematy, którymi warto się zająć. Po prostu porozmawiajmy!

Nowe e-booki – w tych dniach wyjdą także nowe e-booki książek, które były dostępne we wersji papierowej

Rabaty targowe – zaproponujemy Wam specjalne rabaty!

Serdecznie zapraszamy!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Dowiedz się więcej...