EN

3 URODZINY BO.WIEM!

25-01-2024
Trzy lata minęły jak jeden dzień, a to wszystko dzięki Wam! Dziękujemy za to, że jesteście z nami od początku tej literackiej przygody, za zaufanie, wsparcie i za to, że razem możemy odkrywać świat literatury.

W ciągu tych trzech latach wydaliśmy już sporo książek - od emocjonujących powieści po ciekawostki naukowe. Wasze reakcje są dla nas jak paliwo - naprawdę dodają nam skrzydeł! Obiecujemy, że nie zamierzamy zwalniać tempa i przygotowujemy dla Was jeszcze więcej literackich niespodzianek.

Z okazji urodzin mamy dla Was prezenty. Od 25 do 28.01.2024 będzie obowiązywał obowiązuje specjalny 30% rabat na nasze książki. Dodatkowo 25.01.24 będzie dniem darmowej dostawy, czyli my zapłacimy za Wasze przesyłki. To nasz sposób na podziękowanie Wam za te niesamowite 3 lata razem.

Dziękujemy, że tworzycie razem z nami tę historię. Czytajcie i bawcie się dobrze razem z Bo.wiem!

Wiosną w Bo.wiem

Urodziny to czas snucia planów na przyszłość, uchylmy więc rąbka tajemnicy i pochwalmy się, co przygotowaliśmy na nadchodzący wiosenny sezon.

Rozpoczniemy go w lutym powieścią grozy Layli Martinez Kornik. Skrywa ona historię dziedziczonej traumy, konsekwencji wojny domowej w Hiszpanii i reprodukujących się przez pokolenia dziejów wyzysku i upokorzeń. Ta doskonale poprowadzona literacko historia jest bardziej realistyczna niż niejeden reportaż. 

Planowany również na luty Atlas sztucznej inteligencji Kate Crawford to swoista mapa teraźniejszości: miejsc, ludzi i relacji, która pomoże nam zrozumieć rolę sztucznej inteligencji we współczesnym świecie. Będzie cenną przeciwwagą dla bezkrytycznych zachwytów nad AI oraz zaproszeniem do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z technologii informacyjnej. 

W marcu zaproponujemy Wam wzruszającą japońską powieść Genki Kawamury Sto kwiatów. Ta intymna historia rodzinna uświadamia nam, że dla każdego z milionów ludzi cierpiących na demencję, a także ich bliskich, choroba jest odrębnym, boleśnie osobistym doświadczeniem.
 
W kwietniu oczekujcie trzech tytułów. W Przenośnej magii Emma Smith zabierze was w intrygującą podróż przez dzieje i kontynenty, aby odkryć powody ludzkiej fascynacji książkami. Autorka przedstawia nową, ekscytującą, a nawet obrazoburczą historię tego niezwykłego przedmiotu oraz bada kiedy, dlaczego i w jaki sposób zyskał on nad nami szczególną władzę.

Ed Yong, dziennikarz naukowy i laureat nagrody Pulitzera, w swojej książce Ianalizuje niezwykłe zdolności zwierząt, odsłaniając to, co niedostępne ludzkiemu doświadczeniu. Inne zmysły to zachwycająca sensualna podróż, pełna historii o zaskakujących odkryciach naukowców i wielu nierozwiązanych jeszcze tajemnicach.
 
Miasto Meksyk Juana Villoro to jednocześnie intymny i wszechstronny, zaskakujący i żywy jak samo miejsce, otwierający oczy spacer po jednej z największych metropolii świata. Autor odkrywa perypetie i triumfy kulturalnej, politycznej i społecznej historii miasta: od starożytności rdzennej ludności po okres Azteków, od podboju Hiszpanii po dzisiejsze miasto Meksyk.

Maj będzie należał do literatury włoskiej. W Sycylijkach Gaetano Savatteri prezentuje galerię niezwykłych sycylijskich kobiet: patronki miasta świętej Rozalii, Francę Viola, która przyczyniła się do zmiany prawa i zwyczajów; dziennikarki i pisarki Giuliany Saladino czy „octową staruszkę”, która w XVIII stuleciu przygotowywała mikstury pozwalające na otrucie mężów.

Ucieczka Anny Matti Corrente również związana jest z Sycylią. To opowieść o kobiecie próbującej walczyć z ciasnotą narzuconego jej losu, z oczekiwaniami matki, dla której kobieta rodzi się po to, by zostać żoną mężczyzny i matką syna. To także historia jej męża Severina, który odkrywa bezlitosne prawdy i próbuje zrozumieć motywacje własnych działań i wyborów.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Wiem, bo czytam!

Bo.wiem jest marką Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kierujemy ją do czytelnika poszukującego pogłębionych reportaży, dobrze napisanych książek popularnonaukowych, mądrych poradników i nieoczywistych literackich podróży. Chcemy, by książki wydawane pod marką Bo.wiem podejmowały istotne dziś problemy społeczne, pomagały zrozumieć świat i dostarczały rozrywki na wysokim poziomie.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Dowiedz się więcej...