EN

Schillace Brandy

Biogram

Dr BRANDY SCHILLACE, wcześniej muzealniczka i wykładowczyni uniwersytecka, dziś jest redaktorką naczelną czasopisma „Medical Humanities”, należącego do „British Medical Journal”. W jego ramach prowadzi podcast poświęcony zagadnieniom sprawiedliwości społecznej.
Jest autorką dwóch książek: Death’s Summer Coat: What the History of Death and Dying Teaches Us About Life and Living oraz Clockwork Futures: The Science of Steampunk.
Jej badania zaprowadziły ją do katakumb, na cmentarze ofiar cholery, do laboratoriów badawczych i muzeów medycyny, od Nowego Jorku po Londyn, od Oslo po Moskwę.

Fragmenty książek autora

Brandy Schillace

Doktor White i jego głowy,

Richard, aktywny i zdrowy dwudziestojednolatek, odbywał służbę na statku Straży Przybrzeżnej płynącym przez Wielkie Jeziora. Jesienią 1953 roku niespodziewanie źle się poczuł, dokuczało mu osłabienie i zawroty głowy. Odesłano go na brzeg, lecz złe samopoczucie nie ustępowało, niczym wyjątkowo paskudna grypa. Pewnego ranka w styczniu 1954 roku obudził się z opuchniętymi nogami i kostkami. Z początku problem miał charakter okresowy i w ciągu dnia stopniowo ustępował, lecz mijały miesiące i opuchlizna zaczęła ... Przejdź do strony książki

Publikacje tego autora

2 produkty Pokaż
z 1 stron
okładka książki Doktor White i jego głowy
Brandy Schillace

Doktor White i jego głowy,

(Oprawa miękka ze skrzydełkami)

69,30 zł
55,44 zł
okładka książki Doktor White i jego głowy
Brandy Schillace

Doktor White i jego głowy,

(Ebook)

69,30 zł
55,44 zł
z 1 stron

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Dowiedz się więcej...