EN

Spotkanie wokół książki Matti Corrente "Ucieczka Anny"

06-06-2024
Serdecznie zapraszamy na spotkanie wokół książki

Matti Corrente „Ucieczka Anny”

O książce porozmawiają:

tłumacz Tomasz Kwiecień
oraz
dr Serafina Santoliquido
z Zakładu Filologii Włoskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Spotkanie poprowadzi Sylwia Paszkowska z Radia Kraków.


Pałac Potockich, Kraków, Rynek Główny 20 

6.06.2024, godz. 18.00
Na wydarzenie obowiązują darmowe wejściówki dostępne do pobrania w formie elektronicznej na stronie KBF: BILETY i w aplikacji KBF: PLUS
https://kbfbilety.krakow.pl/kup-bilet/ucieczka-anny-mattii-correntego-spotkanie-z-tomaszem-kwietniem-oraz-serafina-santoliquido?id=1811

Organizatorzy: Kraków Miasto Literatury UNESCO, Instytut Kultury Włoskiej w Krakowie oraz Bo.wiem.

O książce

Jaka jest cena wolności? 

Po wielu latach spędzonych u boku Severina Anna opuszcza dom i znika bez śladu. Rok później jej mąż postanawia zostawić wszystko, żegna się z wyspą, na której mieszkali, rutyną codzienności i wyrusza na poszukiwanie żony. Tak rozpoczyna się wędrówka po Sycylii, po miejscach, które naznaczyły życie obojga.  

Ta podróż pozwala Severinowi skonfrontować się z przeszłością, odkryć motywację własnych działań i wyborów, zmierzyć się z druzgocącą prawdą. Porządkując wspomnienia, mężczyzna stara się zrozumieć decyzję żony. Opowieść Anny to historia kobiety próbującej walczyć z ciasnotą narzuconego jej losu, z oczekiwaniami, zgodnie z którymi dziewczyna żyje tylko po to, by wyjść za mąż i zostać matką.   

Głosami swoich bohaterów autor zdaje się mówić, że każda wolność zawiera w sobie przemoc, każde wyrzeczenie zadaje nieuleczalną ranę, każdy wybór dający nam szczęście przyczynia się do czyjegoś bólu.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Dowiedz się więcej...