EN

„Kornik” Layli Martínez – spotkanie z tłumaczką Mają Gańczarczyk oraz Katarzyną Kobylarczyk

27-02-2024
Serdecznie zapraszamy na spotkanie wokół książki

Layli Martínez „Kornik”

z Mają Gańczarczyk, autorką tłumaczenia

oraz Katarzyną Kobylarczyk, reporterką, autorką książki „Ciałko. Hiszpania kradnie swoje dzieci”

porozmawia Tomasz Pindel.


Pałac Potockich, Kraków, Rynek Główny 20 

27.02.2024, godz. 18.00
Na wydarzenie obowiązują darmowe wejściówki dostępne do pobrania w formie elektronicznej na stronie KBF: BILETY i w aplikacji KBF: PLUS
https://palacpotockich.krakow.pl/events/kornik-layli-martinez-spotkanie-z-tlumaczka-maja-ganczarczyk-oraz-katarzyna-kobylarczyk/

Organizatorzy: Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz Bo.wiem.

O książce

Każdy dom przechowuje historie swoich mieszkańców

W rodzinnej siedzibie babki i wnuczki słychać głosy dobiegające spod łóżek i widać świętych ukazujących się na suficie. Stare ściany opowiadają o zaginięciach, których tajemnice pozostają nierozwikłane. Babka krąży po pokojach, rozmawiając z cieniami czającymi się w szafach i mrocznych zakamarkach. Z aresztu właśnie wróciła wnuczka. Jej zatrzymanie miało związek ze zniknięciem dziecka najbogatszej rodziny we wsi. To wydarzenie zmusza obie kobiety, by zmierzyły się z bolesną historią ukrytą w murach domu. Tytułowy kornik powoli toczy ich dusze i uruchamia zemstę skrzywdzonych przez patriarchat.

Powieść grozy Layli Martínez skrywa historię dziedziczonej traumy, konsekwencji wojny domowej w Hiszpanii i reprodukujących się przez pokolenia dziejów wyzysku i upokorzeń. Doskonale poprowadzona literacko, staje się bardziej namacalna niż niejeden reportaż.

O Autorce

Layla Martínez jest pisarką i redaktorką w niezależnej oficynie wydawniczej Antipersona.  Prowadziła warsztaty dotyczące literatury i kina oraz dyskusje na temat kobiet i historii ruchów społecznych. Jest stałą współpracowniczką magazynu „El Salto”. Kornik to jej debiut powieściowy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Dowiedz się więcej...