EN

KONKURS FOTOGRAFICZNY - ROZSTRZYGNIĘCIE

08-02-2021
Ponad 240 zdjęć kotów! Tyle wpłynęło na nasz konkurs fotograficzny Koty duże i małe, kolorowe i bure, zawadiackie i zamyślone, a wszystkie przepiękne Jury, składające się z samych wielbicielek kotów stanęło przed trudnym zadaniem. Które zdjęcie nagrodzić?

Ostatecznie zdecydowaliśmy, że najbardziej ujęło nas (i rozbawiło) zdjęcie pani Anny Dąbrowskiej pt. „Kot czytający”. Podziwiamy koci spokój i nutę nostalgii. I to spojrzenie, jakby kot chciał przemyśleć to, co przed chwilą przeczytał.

Trzy wyróżnienia otrzymują:

Pani Izabela Fedorowicz za zdjęcie „Tekla”. Bardzo spodobała nam się gra świateł i kolorystyka. No i sama Tekla oczywiście też!

Pani Paulina Pikała-Sulich za zdjęcie z myszką. Świetnie uchwycony moment no i te oczy, każde w innym kolorze!

Pani Agnieszka Wroniecka za zdjęcie „Świecidełka”. Zdjęcie jest według nas doskonałe kolorystycznie, kolorowe a jednocześnie mroczne i tajemnicze.

Postanowiliśmy przyznać też nagrodę dodatkową w postaci książki "Kot, który spadł z nieba" pani Martynie Steckiewicz za zdjęcie „Roxy i święta” Ten spokój i wyczekiwanie, malujący się na twarzy Roxy i to spojrzenie, prosto w obiektyw! Jakby mówiła „To wszyStko dla mnie kochani, a co dla Was?”

Gratulujemy i dziękujemy WSZYSTKIM uczestnikom! To była duża frajda przeglądać przepiękne kocie portrety! Z osobami nagrodzonymi skontaktujemy się mailowo.A gdyby tak ze świata zniknęły koty? Nie byłoby głaskania, mruczenia i przytulania, moszczenia się na kolanach i zasłaniania łapką książki. Byłoby smutno, prawda?  


Weź udział w konkursie fotograficznym i zrób zdjęcie swojemu kotu. Pokaż, jak uroczo wygląda, kiedy się myje, skacze lub bawi się ulubioną piłeczką. Gdy chodzi swoimi drogami i śpi wtulony w poduszkę.   

Najpiękniejsze zdjęcia nagrodzimy książkami z Serii z Żurawiem, w tym najnowszą książką Genki Kawamury „A gdyby tak ze świata zniknęły koty?”. Rozwiązanie konkursu będzie oczywiście… w Dniu Kota, 17 lutego :)  
 
Konkurs fotograficzny skierowany jest do wszystkich, od zawodowców po amatorów, dlatego zdjęcia możesz wykonać zarówno profesjonalnym aparatem, jak i telefonem komórkowym.   
 
Aby wziąć udział w konkursie, od 8 lutego do 15 lutego 2021 r.  wyślij zdjęcia na nasz adres mailowy: facebook@wuj.pl. Możesz wysłać do 5 różnych zdjęć.  
 
Nagrodą główną w konkursie jest 5 książek wydanych przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego: „A gdyby tak ze świata zniknęły koty?”, „Stacja Tokio Ueno”, „Kot, który spadł z nieba”, „Tygrysica i akrobata” i „Perfekcyjny świat Miwako Sumidy”. Dodatkowo autorzy trzech wyróżnionych prac otrzymają po 1 egzemplarzu książki „A gdyby tak ze świata zniknęły koty”. 

Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni 17 lutego o godzinie 12:00 na profilu facebooku Wydawnictwa UJ i facebooku marki bo.wiem 
 
Wysyłając zdjęcia, koniecznie prześlij też formularz zgłoszeniowy, dostępny do ściągnięcia na stronie konkursu. Jednocześnie oznacza to też, że akceptujesz regulamin.
 
Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Dowiedz się więcej...