EN

Bo.wiem - nowa marka Wydawnictwa UJ

02-12-2020
W związku z dużym zainteresowaniem dobrą książką popularnonaukową, literaturą faktu i literaturą piękną prezentowaną w naszych seriach wydawniczych oraz planowanym rozszerzaniem tej oferty w naszej misji Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego  od 2021 roku powołuje do życia nową markę wydawniczą o nazwie Bo.wiem.

Marka Bo.wiem obejmie na początek swym zakresem literaturę popularnonaukową, literaturę faktu, beletrystykę i publikacje wspomnieniowe. Będzie skierowana do czytelnika poszukującego pogłębionych reportaży, dobrze napisanych książek popularnonaukowych, mądrych poradników i nieoczywistych literackich podróży.

Pod szyld marki Bo.wiem przejdą serie: Mundus, Seria z Żurawiem, #nauka, Z linią oraz Bona Vita. Pojawi się też nowa seria, Portrety/Oblicza, obejmująca biografie osób bardziej lub mniej znanych, często ukrytych za swoimi dziełami, z pasją i determinacją dążących do wyznaczonego celu. Seria Historiai powróci w nowej odsłonie, prezentując tytuły w zajmujący sposób przedstawiające zjawiska, procesy i postaci mające wpływ na kształt współczesnego świata. Będą to pozycje dla ludzi zainteresowanych przeszłością, szukających przyczyn wydarzeń oraz związków i relacji między nimi.

Pierwsze tytuły w ramach marki Bo.wiem będą miały premierę 25 stycznia 2021 roku:

♦ Bart van Es, Dziewczynka z wycinanki. Opowieść o wojnie, przetrwaniu i rodzinie (Historiai)

♦ Naoko Abe, Anglik, który ocalił japońskie wiśnie. „Cherry” Ingram i jego historia (Portrety/Oblicza)

Chcemy, by wydawane pod marką Bo.wiem książki podejmowały istotne dziś problemy społeczne, przyczyniły się do popularyzacji nauki i dostarczyły ambitnej rozrywki na wysokim poziomie.

 Zapraszamy do literackich podróży! Wiem, bo czytam!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Dowiedz się więcej...