PL

PODCAST [PL] Rozmowa o książce "Teoria poliwagalna w praktyce" [cykl Psyche]
Uniwersalność teorii poliwagalnej i możliwość jej zastosowania w terapii lęku, traumy, depresji czy zaburzeń ze spektrum autyzmu sprawia, że cieszy się ona zainteresowaniem terapeutów, psychologów i pedagogów. O tym jak stosować ją w praktyce terapeutycznej, dlaczego ważna jest znajomość działania autonomicznego układu nerwowego i co zrobić, by proces terapeutyczny zakończył się sukcesem porozmawiamy ze specjalistkami, które na co dzień stosują teorię poliwagalną w swojej pracy zawodowej.

W rozmowie z założycielką Instytutu Poliwagalnego w Polsce Eweliną Ziółek porozmawiają Hanna Dufner – pedagożka i psychotraumatolożka oraz Urszula Bartnikowska – pedagożka specjalna, oligofrenopedagożka i  surdopedagożka.

Rozmowa odbyła się w ramach Jesiennego Forum Specjalistów 15.11.2021 r. i była transmitowana na profilu FB i kanale YT Wydawnictwa UJ. 

Hanna  Dufner – pedagożka-psychotraumatolożka, praktyczka Somatic  Experiencing® metody leczenia traumy wg Petera Levine’a oraz  EmotionAid®. Absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim w  Katowicach, pedagogiki traumy w Schweizer Insitut für  Psychotraumatologie w Winterthur oraz Steinbeis Hochschule w Berlinie  (SHB), Somatic Experiencing w Zurychu.

Urszula  Bartnikowska – dr hab. prof. UWM Pracownik Wydziału Nauk Społecznych,  Katedry Pedagogiki Specjalnej, pedagożka specjalna – oligofrenopedagożka  i surdopedagożka. Autorka i redaktorka wielu opracowań monograficznych,  artykułów naukowych poświęconych zagadnieniom integracji, normalizacji,  wspomagania psychospołecznego rozwoju, tożsamości osób z  niepełnosprawnością słuchową.

Ewelina  Ziółek – ekonomistka i specjalistka od komunikacji, zajmująca się  tematyką stresu i wypalenia. Absolwentka studiów podyplomowych na  kierunku Psychosomatyka i Somatopsychologia, a także certyfikowana przez  Niemiecki Urząd Zdrowia naturoterapeutka.  Obecnie studiuje psychologię  na Uniwersytecie SWPS i tworzy Instytut Poliwagalny w Polsce.


POBUDZAMY DO MYŚLENIA to podcast Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Znajdziesz z w nim inspirujące rozmowy, dyskusje i prezentacje prowadzone przez uznanych specjalistów z różnych obszarów wiedzy. W cyklu Psyche zaproszeni eksperci omawiają wybrane zagadnienia z zakresu psychologii i psychoterapii. Nie zabraknie też wskazówek dotyczących tego, jak budować swój dobrostan psychiczny.
Zajrzyj na nasz Spotify: https://open.spotify.com/show/0p1m1QAPQ57rY4gV3CFQQ0.

Książka "Teoria poliwagalna w praktyce"

Książka "Teoria poliwagalna w praktyce"

Our website uses the cookies.

Read more...