Ustawienia prywatności (cookies)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Aby dowiedzieć się więcej i spersonalizować swoje preferencje, kliknij „Ustawienia”. W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje, a także cofnąć zgodę na używanie plików cookie na poniższej stronie.
*Z wyjątkiem niezbędnych
EN

Rozmowa wokół książki "Terapia poznawcza depresji"

24-05-2026
Depresja to nie tylko obniżony nastrój. To sieć przekonań, schematów i unikania i terapeuta musi ją rozumieć, zanim zacznie działać.

W niedzielę 24 maja o godz. 11:45 podczas Konferencji PTTPB Agnieszka Andreasik rozmawia z dr Ewą Pragłowską o tym, jak pracować z pacjentem depresyjnym w praktyce gabinetu: od technik behawioralnych i poznawczych, przez rozumienie emocji i schematów, po zaburzenia współwystępujące i ryzyko samobójcze.

Punktem wyjścia do rozmowy jest polskie wydanie Terapii poznawczej depresji Aarona T. Becka.

Konferencja PTTPB
24 maja 2026

11:45–12:15
MCK Katowice

Wstęp dla uczestników konferencji.

Ewa Pragłowska

Dr n. hum., specjalista psychologii klinicznej, psychoterapeutka i superwizorka-dydaktyk psychoterapii poznawczo-behawioralnej (PTTPB, EABCT, PTP). Współkieruje Szkołą Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Ponad dwadzieścia lat praktyki klinicznej i badawczej w Klinice Chorób Afektywnych IPiN w Warszawie; superwizorka w programie TRAKT dotyczącym skuteczności terapii przedłużoną ekspozycją u pacjentów z PTSD. Współautorka pierwszego polskiego podręcznika terapii poznawczo-behawioralnej i współredaktorka podręcznika superwizji CBT.

Więcej o książce

Okładka ksiązki