EN

LATO Z WUJ-em

Zaczynamy LATO z WUJ-em!
Przez dwa najbliższe miesiące będziemy rozmawiać z ciekawymi ludźmi, bawić się w skojarzenia i czekać na Wasze wakacyjne zdjęcia z książkami WUJ-a.

Wydarzenia

2 lipca - spotkanie z właścicielami Motylarni, Alicją i Radkiem Brzezowskimi. Porozmawiamy z nimi o książce Josefa H. Reichholfa „Motyle. Opowieści o wymierających gatunkach”. Transmisja na naszym profilu na FB

9 lipca - zapraszamy na rozmowę z Jeremym Brownem, autorem książki „Grypa. Sto lat walki". Transmisja na naszym profilu na FB

 Promocje

Od 1 lipca do 31 sierpnia możecie upolować wiele książek w wakacyjnych cenach! Szczegóły na stronie wuj.pl/promocje
    • 1-16.07 - ZACZYTAJ SIĘ W LECIE - Serie: z Żurawim, Literatura i Ex Oriente - rabat 25%
    • 17-31.07 - DOBRE ŻYCIE - Bona Vita, Psyche / Soma i Seria z Linią -  rabat 25%
    • 1-16.08 - POROZMAWIAJMY O AUTYZMIE - seria Spektrum -  rabat 25%
    • 17-31.08 - WSZĘDZIE NAUKA - wybrane monografie naukowe -  rabat 25%

Konkursy

1-7 lipca - Dokończ zdanie: "Kruche piękno motyli….” (szczegóły poniżej)

10-15 lipca - Dokończ zdanie: "Wirusy od wieków….” (szczegóły poniżej)

1 lipca - 31 sierpnia - Konkurs fotograficzny „Zrób zdjęcie WUJ-owi" (szczegóły poniżej)

Zabawy

1 lipca - 31 sierpnia - zabawa w skojarzenia "Jaki to WUJ (szczegóły poniżej)

Rozmowa z Jeremym Brownem, autorem książki „Grypa. Sto lat walki"

Jeremy Brown, jeden z dyrektorów w Narodowego Instytutu Zdrowia w USA, autor bestsellerowej książki „Grypa. Sto lat walki” odpowiada na nasze pytania. Czy byliśmy przygotowani na pandemię? Czego nauczyła nas hiszpanka, pandemia grypy z lat 1918 – 1919? Jakie znaczenie mają szczepionki? Jak będzie wyglądał świat po COVID-19?

Jeremy Brown jest doktorem nauk medycznych, ukończył University College London Medical School, a następnie specjalizował się w medycynie ratunkowej w Bostonie. Był dyrektorem Wydziału Medycyny Ratunkowej George Washington University, zanim podjął pracę w Narodowym Instytucie Zdrowia w Stanach Zjednoczonych, gdzie obecnie pełni funkcję dyrektora Office of Emergency Care Research.

W książce "Grypa. Sto lat walki" Jeremy Brown interesująco opisuje odkrycie i wskrzeszenie wirusa pochodzącego z zamrożonych ciał ofiar epidemii 1918 roku. Omawia kontrowersje związane ze szczepionkami i lekami przeciwwirusowymi, takimi jak Tamiflu, oraz komentuje rolę władz w przygotowaniach do wybuchu pandemii. Mimo że od apokalipsy z 1918 roku upłynęło sto lat i medycyna może się pochwalić ogromnymi osiągnięciami, Brown ostrzega, że wciąż nie ma odpowiedzi na najistotniejsze pytania dotyczące wirusa grypy.

Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie w wakacyjnym cyklu Lato z WUJem. Naszymi gośćmi będą Alicja i Radek Brzezowscy, założyciele Motylarni w Czaplach Wielkich.

Porozmawiamy z nimi o książce Josefa H. Reichholfa „Motyle. Opowieści o wymierających gatunkach” (tłum. Joanna Gilewicz) i poprosimy, by przedstawili nam najciekawsze polskie motyle, ich zwyczaje i cykl życiowy. Zapytamy, dlaczego wymierają i co możemy zrobić, by temu zapobiec. Państwo Brzezowscy opowiedzą nam też o tym, z jakimi wyzwaniami wiąże się prowadzenie Motylarni.
Alicja Brzezowska - mgr inż. leśnictwa, entomolog, nauczyciel.
Radek Brzezowski - doktor biologii, entomolog, nauczyciel w Międzynarodowej Szkole w Krakowie.
Alicja i Radek Brzezowscy są założycielami Motylarnii w Czaplach Wielkich koło Krakowa. To niezwykłe miejsce powstało na styku na pasji: do owadów, do roślin tropikalnych i do edukacji. www.motylarnia.pl

Konkurs fotograficzny „ZRÓB ZDJĘCIE WUJ-owi”

Zabierz ze sobą książkę WUJ-a na urlop i zrób jej zdjęcie. Na łące, w kajaku, na szczycie góry czy w muzeum. Każde miejsce jest dobre! Spędzasz urlop w domu? Zrób zdjęcie książce na balkonie albo w wygodnym fotelu.
Najciekawsze zdjęcia nagrodzimy stosem WUJ-owych książek!
Konkurs fotograficzny skierowany jest do wszystkich, od zawodowców po amatorów, dlatego zdjęcia możesz wykonać zarówno profesjonalnym aparatem, jak i telefonem komórkowym.   Aby wziąć udział w konkursie, od 1 lipca do 31 sierpnia 2020 r.  wyślij zdjęcia na nasz adres mailowy: facebook@wuj.pl. Możesz wysłać do 5 różnych zdjęć.
Nagrodą główną w konkursie jest 7 książek wydanych przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dodatkowo autorzy dwóch wyróżnionych prac otrzymają zestaw 4 książek Wydawnictwa UJ.
Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni 4 września o godzinie 12:00 na profilu facebooku Wydawnictwa UJ.
Wysyłając zdjęcia, koniecznie prześlij też formularz zgłoszeniowy.  Jednocześnie oznacza to też, że akceptujesz regulamin.

Konkurs! Wygraj książkę GRYPA

Dokończcie zdanie Wirusy od wieków… ?
Na Wasze odpowiedzi czekamy do 15 lipca. Piszcie do nas w komentarzach pod postem na FB lub na adres mailowy: promocja@wuj.pl.
Najciekawszą odpowiedź wybierze dział promocji WUJ-a. Zwycięzcę ogłosimy w dniu 17 lipca 2020 na profilu Wydawnictwa na Facebooku. Autor/ka odpowiedzi zostanie nagrodzony/a książką "Grypa"

Zabawa w skojarzenia

Znacie zabawę w skojarzenia? W ciągu całych wakacji będziemy bawić się z Wami, zadając pytanie „Jaki to WUJ?”.
Podamy trzy słowa, które będą się kojarzyć z tytułem wybranej przez nas książki. A Wy spróbujcie podać jej tytuł. Czasami będzie łatwo, ale postaramy się, żeby nie zawsze tak było. To co, zgadujecie? Jaki to WUJ?

Konkurs! Wygraj książkę MOTYLE

Jak dokończylibyście zdanie Kruche piękno motyli… ?
Na Wasze pomysły czekamy do 7 lipca. Piszcie do nas w komentarzach pod postem na FB lub na adres mailowy: promocja@wuj.pl.
Najciekawszą odpowiedź wybierze dział promocji WUJ-a. Zwycięzcę ogłosimy w dniu 8 lipca 2020 na profilu Wydawnictwa na Facebooku. Autor/ka odpowiedzi zostanie nagrodzony/a książką "Motyle"

Plan wydarzeń

2 lipca - spotkanie z właścicielami Motylarni, Alicją i Radkiem Brzezowskimi.

9 lipca - zapraszamy na rozmowę z Jeremym Brownem, autorem książki „Grypa. Sto lat walki"

Promocje

Całe lato - książki w wakacyjnych cenach! Szczegóły na stronie wuj.pl/promocje

Konkursy

1-7 lipca - dokończ zdanie: „Kruche piękno motyli….” (szczegóły poniżej)

1 lipca - 31 sierpnia - konkurs fotograficzny „Zrób zdjęcie WUJ-owi" (szczegóły poniżej)

Zabawy

Całe lato - zabawa w skojarzenia „Jaki to WUJ" (szczegóły poniżej)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Dowiedz się więcej...