Zobacz więcej

Czas społeczeństwa obywatelskiego

Między teorią a praktyką

Pod redakcją: Piotr Borowiec, Barbara Krauz-Mozer

Liczba stron: 262Format: B5Data wydania: 01.01.2007

Opis książki

Publikacja łączy wątki teoretyczne z zastosowaniem koncepcji społeczeństwa obywatelskiego do analizy praktycznej aktywności społecznej zarówno w niedawnej przeszłości, jak i obecnie. Autorzy podejmują niezwykle istotne kwestie, łączące się m.in. z refleksją nad kształtem i funkcjonowaniem demokracji w Polsce, jak również w krajach przechodzących podobne procesy zmiany politycznej i społecznej. (…)

Praca daje bardzo ciekawy przegląd problematyki związanej z koncepcją społeczeństwa obywatelskiego, począwszy od prób jej bliższego zdefiniowania i nakreślenia wątków dyskusji nad jej współczesnym rozumieniem aż po namysł nad społeczną aktywnością i jej rolą we współczesnych systemach politycznych, widzianą właśnie z perspektywy, jaką stwarza ta koncepcja. (…)

Poruszana problematyka, a także jej ujęcie stanowią znakomitą odpowiedź na istniejącą w Polsce potrzebę pogłębionej refleksji nad sposobem kształtowania warunków sprzyjających wzmacnianiu postaw aktywności obywatelskiej i tworzeniu się autentycznej, demokratycznej przestrzeni publicznej.

Dr hab. Katarzyna Sobolewska-Myślik,
Profesor Akademii Pedagogicznej im. KEN w Krakowie

KSIĄŻKA DOSTĘPNA W


 
ISBN: 978-83-2333-2244-3

POLECANE KSIĄŻKI

NOWOŚCI

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Dowiedz się więcej...