EN

Z@MIAST TARGÓW

19-10-2020
Edycja jesienna, 19–23 października 2020

Z@miast Targów to cykl wydarzeń, dzięki którym możemy spotkać się z Wami online. Pierwsza, wiosenna edycja cieszyła się ogromną popularnością, a dzisiaj zapraszamy na odsłonę jesienną.

W trakcie pięciu dni, od 19 do 23 października:

porozmawiamy z naukowcami, pisarzami i tłumaczami,
przeczytamy Wam fragmenty naszych nowości książkowych,
pokażemy Wam, jak wygląda praca w Wydawnictwie,
będziecie mogli wziąć udział w konkursach i wygrać nasze najnowsze tytuły!

Poza tym codziennie od 19 października (poniedziałek) do 23 października (piątek) „Widzimy się o 17:00”. W trakcie spotkań online, które zaczynać się będą o tytułowej godzinie 17:00, porozmawiamy na temat wybranych książek z autorami, specjalistami i naukowcami. Listę spotkań podajemy poniżej – zarezerwujcie sobie czas!

Przez cały targowy tydzień będziecie też mogli skorzystać ze specjalnych targowych rabatów na wybrane serie.

Jak zapewne wiecie, tej jesieni staramy się pobudzać do myślenia. Spotkajmy się więc online na naszym profilu na FB, by posłuchać, porozmawiać i bawić się z nami. Już dzisiaj zapraszamy na wszystkie wydarzenia w ramach Z@miast Targów.

Piotr Kletowski, Lindsay Gibson, Radosław Palonka, Jan Kreft i Barbara Żebrowska-Mazur odpowiadają na Wasze pytania!

Przez ostatnie dni zadawaliście pytania naszym Autorom. W ramach cyklu „Zadaj pytanie autorowi” będziecie mogli posłuchać, jakich udzielili odpowiedzi. Najciekawsze pytanie skierowane do każdego z autorów zostanie nagrodzone jego najnowszą książką wydaną w naszym Wydawnictwie

RABATY TARGOWE

To, co lubimy najbardziej, czyli PROMOCJE :)

Od 23 do 26.10 książki z nauk humanistycznych: filologii polskiej i obcej, teatrologii, językoznawstwa oraz serii Psyche/Soma i Spektrum kupicie z rabatem 20%
Książki w specjalnej cenie! 25 książek po 25 zł - LISTA

Rozmowa o książce Davida Barriego „Supernawigatorzy. Jak zwierzęta odnajdują drogę”

19.10 godz. 17:00
Rozmawiają: Robert Gwiazda i Agnieszka Andreasik, transmisja FB

Profesor Instytutu Ochrony Przyrody PAN Robert Gwiazda rozmawia z naszą koleżanką Agnieszką Andreasik o książce „Supernawigatorzy”. Poznamy zmysł orientacji zwierząt, wykorzystywane przez nie techniki nawigacyjne oraz zastanowimy się nad tym, czego możemy dowiedzieć się o świecie, badając migrację zwierząt. Przekonamy się także, czy ludzie pozbawieni dostępu do najnowszych technologii potrafią jeszcze prawidłowo określać swoje położenie i wyznaczać kierunki.

Rozmowa o książce Lindsay C. Gibson pt. „Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców”

20.10 godz. 17:00
Rozmawiają: Lindsay C. Gibson i Sabina Sadecka, transmisja FB

Lindsay C. Gibson, autorka książki „Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców”, porozmawia z Sabiną Sadecką, terapeutką traumy i współzałożycielką portalu opsychologii.pl. Lindsay C. Gibson podzieli się swoimi zawodowymi doświadczeniami, opowie o pracy nad książką i pomoże zrozumieć problem emocjonalnej niedojrzałości.

Rozmowa o książce Andrzeja Tadeusza Staniszewskiego pt. „Historyje krakowskie. Funkcjonowanie narracyjnych tekstów popularnych we wczesnonowożytnej aglomeracji krakowskiej”.

21.10 godz. 17:00
Rozmawiają: Andrzej Staniszewski i Jakub Niedźwiedź, transmisja FB

Wraz z Autorem i jego gościem, prof. Jakubem Niedźwiedziem, porozmawiamy o tym, jak wyglądało życie dawnych książek popularnych, w jaki sposób je reklamowano oraz kim byli ich czytelnicy i odbiorcy. Zastanowimy się również, czy możemy zaobserwować jakieś podobieństwa między XVI-wiecznym a współczesnym rynkiem książki i jakie są różnice między nimi.

Rozmowa o książce Clarissy Goenawan pt. „Perfekcyjny świat Miwako Sumidy”

22.10 godzina 17:00
Rozmawiają: Clarissa Goeanwan i Mateusz Chaberski

Mateusz Chaberski z Wydziału Polonistyki UJ zapyta Clarissę Goenawan, singapurską pisarkę pochodzącą z Indonezji, o trudne tematy, które porusza ona w swojej powieści, o sposób pisania i inspiracje literackie.

Rozmowa o książce Sylvie Naar, Stevena A. Safrena pt. „Dialog motywujący i terapia poznawczo-behawioralna”

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Dowiedz się więcej...