EN

KONKURS!

11-10-2021
Dokończ zdanie „Za milion lat…” i wygraj kubek pełen krówek oraz książkę „Za milion lat od dzisiaj. O śladach, które zostawimy”

Jak będzie wyglądał świat za milion lat? Co po nas zostanie? Budujemy drogi, tworzymy odpady radioaktywne i zaśmiecamy planetę plastikiem. Te artefakty przetrwają bardzo długo i opowiedzą naszym dalekim wnukom, jacy byliśmy.

A Ty? Jak wyobrażasz sobie życie w takiej odległej perspektywie? Dokończ zdanie „Za milion lat…” i wygraj kubek pełen krówek  i książkę Davida Farriera „Za milion lat od dzisiaj. O śladach, jakie zostawimy”.

David Farrier, profesor literatury, zachęca nas do refleksji nad tym, jakie będzie dziedzictwo antropocenu. W swej wędrówce od Morza Bałtyckiego po Wielką Rafę Koralową, ale też składowisko odpadów nuklearnych i laboratorium rdzeni lodowych, przedstawia historię gwałtownie zmieniającej się planety i przewiduje dalekosiężne skutki tej transformacji. Odwołując się do kanonu literatury, sztuki i nauki, zastanawia się, w jaki sposób zostaniemy zapamiętani w mitach, opowieściach i językach ludzi przyszłości.

Odpowiedzi wysyłać można na adres mailowy: promocja@wuj.pl lub zamieszczać w komentarzach pod postami konkursowymi na profilu Wydawnictwa UJ i marki Bo.wiem na Facebooku i Instagramie. Na zgłoszenia czekamy od dzisiaj do środy, 13 października 2021.

UWAGA: jedna osoba może przysłać jedno zgłoszenie, a odpowiedź nie może przekraczać jednego zdania (dłuższe wypowiedzi nie zostaną uwzględnione w konkursie).

Najciekawsze zdanie poznamy 15 października b.r., o godzinie 12:00. Obserwujcie naszego Facebooka!

Biorąc udział w konkursie, akceptujecie jego regulaminu.

Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Dowiedz się więcej...